E-wydania | Prenumerata | Newsletter | Mobile | RSS
Dołącz do nas:
    
Tutaj jesteś: Strona główna | Aktualności  Przegląd prasy  Niesprawiedliwy estoński wymiar sprawiedliwości
Izviestija

Niesprawiedliwy estoński wymiar sprawiedliwości

W Tallinie kończy się właśnie przewód sądowy w sprawie obrońców pomnika Brązowego Żołnierza. Wszystkim oskarżonym grozi do czterech lat pozbawienia wolności, donosi „Izwestia”.
Zdaniem Rosjan każdy wyrok skazujący obrońców pomnika Brązowego Żołnierza będzie niesprawiedliwy - demonstracja była przecież pokojowa. Dobrych intencji, w przeciwieństwie do protestujących, nie miała estońska policja, która traktowała obrońców pomnika jak zwykłych chuliganów, piszą „Izwestia".
REKLAMA


W czasie protestów został pozbawiony życia Rosjanin Dima Ganin. Do dnia dzisiejszego nie znaleziono jego zabójców. Policja i prokuratura działają w tej sprawie opieszale, ponieważ, zdaniem dziennika, estoński rząd i organy ścigania są antyrosyjskie. Jeśli jakiś prokurator lub śledczy chcieliby rozwiązać sprawę natychmiast zostaliby odwołani ze swojego stanowiska. Wszystkie zaistniałe fakty dowodzą, że w Estonii nie ma demokracji dla wszystkich mieszkańców.

Dziennik pisze, że władze rosyjskie nie pozostawiły bez pomocy Wiery Jakowlewej, która cierpi po stracie syna zabitego w wyniku zajść w Tallinie. Została jej przyznana specjalna emerytura, za którą będzie mogła się utrzymać. Gazeta dodaje, że Rosja zrobiła dla rodziny zabitego wszystko co mogła. Jednak żadne pieniądze nie wynagrodzą marce straty syna.
 
kr

Podziel się
(niezalogowany)
Nick
Sałdat - aswabaditiel 169.142.127.*
Data dodania
2008-12-17 12:21:50
  
(niezalogowany)
Nick
estonczyk 169.142.127.*
Data dodania
2008-12-16 17:39:27
  

Czytaj również


Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dodatkowe opcje wyszukiwania:
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Podczas korzystania z serwisu pliki te są zapisywane w pamięci urządzenia. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki. zamknij
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności