E-wydania | Prenumerata | Newsletter | Mobile | RSS
Dołącz do nas:
    
Tutaj jesteś: Strona główna | Aktualności  Przegląd prasy  Emerytura Kiszczaka będzie jeszcze wyższa?
Nasz Dziennik

Emerytura Kiszczaka będzie jeszcze wyższa?

Byli członkowie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, w tym Czesław Kiszczak, otrzymają wyższe emerytury - zapowiada “Nasz Dziennik”. Gazeta wyjaśnia, że takie rozwiązanie przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej, które przedłożyło projekt nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin.

Podwyżka emerytur dla Kiszczaka i innych członków WRON to następstwo wyroku Trybunału Konstytucyjnego. W lutym 2010 r. zapadło orzeczenie, że byłym żołnierzom Wojska Polskiego za czas, zanim wzięli udział w działaniach WRON, nie należy obniżać emerytur. Mniejsza podstawa wymiaru składki powinna dotyczyć jedynie późniejszego okresu służby - od 12 grudnia 1981 r.

REKLAMA

- Jeżeli ta nowelizacja przejdzie w takiej formie, będzie to skandalem. Nie może być tak, że ci, którzy państwo polskie pozbawiali tożsamości, dzisiaj będą dostawać większe emerytury - oburza się Dariusz Seliga z PiS, członek sejmowej komisji obrony narodowej. Poseł zwraca uwagę na fakt, że projektowana nowelizacja jest krzywdząca w stosunku chociażby do kombatantów Armii Krajowej, którzy przez lata nie mogli doprosić się o przyznanie im różnych świadczeń.
Podziel się
(niezalogowany)
Nick
Hanka52 83.21.98.*
Data dodania
2012-07-04 11:56:40
  
(niezalogowany)
Nick
~anonim 89.78.112.*
Data dodania
2012-07-04 08:20:10
Bandytą się należy ???rozwiń komentarz
  

Czytaj również


Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dodatkowe opcje wyszukiwania:
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Podczas korzystania z serwisu pliki te są zapisywane w pamięci urządzenia. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki. zamknij
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności