E-wydania | Prenumerata | Newsletter | Mobile | RSS
Dołącz do nas:
    
Tutaj jesteś: Strona główna | Aktualności  Przegląd prasy  Policja radzi jak pozbyć się wirusa udającego policję
Dziennik Polski

Policja radzi jak pozbyć się wirusa udającego policję

"Ten komputer został zablokowany przez Departament Cyberprzestępczości Komendy Głównej Policji" - taki komunikat pojawia się na ekranach komputerów zaatakowanych nowym wirusem. Internauta otrzymuje też informację, że blokada zostanie zdjęta po wpłaceniu 200-500 złotych na wskazane konto. W przypadku braku wpłaty w ciągu 48 godzin "policja" grozi postępowaniem karnym - pisze "Dziennik Polski".
"Dziennik Polski" podkreśla, że w przypadku pojawienia się takiego komunikatu na ekranie w żadnym wypadku nie należy dokonywać wpłaty. "Po pierwszej wpłacie zostaniemy wpisani na specjalną >listę płac<, a komputer będzie atakowany coraz częściej z coraz większymi sumami" - czytamy w gazecie cytującej portal seqrity.pl.
REKLAMA


Policja zamieściła na swojej stronie (policja.pl) instrukcję, jak pozbyć się wirusa. Można też skorzystać z pomocy samej policji - ale to wiąże się z przekazaniem stróżom prawa swojego komputera i rozstaniem się z nim na kilka tygodni, w czasie których biegli będą zabezpieczać zainfekowane pliki co ma pomóc w znalezieniu sprawcy przestępstwa.

Podziel się

Czytaj również


Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Dodatkowe opcje wyszukiwania:
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Podczas korzystania z serwisu pliki te są zapisywane w pamięci urządzenia. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki. zamknij
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności