WTA Dubaj: Radwańska wymęczyła zwycięstwo w II rundzie

WTA Dubaj: Radwańska wymęczyła zwycięstwo w II rundzie

Agnieszka Radwańska, fot. Chen Shaojin / newspix.plŹródło:Newspix.pl
Agnieszka Radwańska pokonała Kazaszkę Juliję Putincewą 2:0 (7:5, 6:3) w meczu II rundy turnieju WTA w Dubaju. Polka nie zachwyciła stylem gry i długo męczyła się z niżej notowaną rywalką.
Pierwszy set w wykonaniu Radwańskiej to prawdziwa droga przez mękę. Kazaszka na sam początek spotkania od razu przełamała Isię. W pierwszej odsłonie gry najlepsza polska tenisistka dała się w sumie przełamać trzykrotnie. Radwańska wygrała tę partię 7:5.

Również drugi zapowiadał się nerwowo. Polka popełniała mnóstwo błędów i często wygrywała swoje gemy w ostatniej chwili. Putincewa dała się przełamać na początku seta, ale udało się jej wyrównać do stanu 3:3. Od tego momentu Kazaszce szło już jednak gorzej - rywalka Radwańskiej nie zdobyła już ani jednego gema i przegrała drugiego seta 3:6.

Po trudnym spotkaniu krakowianka awansowała do III rundy turnieju w Dubaju, ale jej styl gry nie nastraja optymistycznie.