Newsletter | Prenumerata | E-wydania | Mobile | RSS
Dołącz do nas:
    
Tutaj jesteś: Strona główna | Aktualności  Przegląd prasy  Nowe zasady w urlopach macierzyńskich
Rzeczpospolita

Nowe zasady w urlopach macierzyńskich

Kobiety które urodą 17 marca lub później będą miały rok płatnego roku macierzyńskiego. To efekt zmian wprowadzanych przez Ministerstwo Pracy. Tzw. "matki I kwartału”, które urodziły wcześniej wciąż walczą o przyznanie im również takiego przywileju.
- Kończymy pracę nad ostateczną wersją projektu, w którym uwzględniliśmy część uwag partnerów społecznych i innych resortów - powiedział Janusz Sejmej, rzecznik prasowy ministra pracy. Dodał też, że wśród tych zmian nie ma mowy o rozszerzeniu grupy uprzywilejowanych na "matki I kwartału".
Skocz do tekstu
REKLAMA


Kobiety, które mają wyznaczony termin porodu wyznaczony przed 17 marca starają się w związku z tym urodzić jak najpóźniej.Niektóre pacjentki namawiają swoich lekarzy do przesunięcia terminu planowanego cesarskiego cięcia, które z reguły przeprowadza się w 39 tygodniu ciąży. Lekarze podkreślają, że jeśli matka próbuje opóźnić poród, jej stan powinien być cały czas monitorowany.

Podziel się

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy
Targi Kielce

Dodatkowe opcje wyszukiwania:
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Podczas korzystania z serwisu pliki te są zapisywane w pamięci urządzenia. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki. zamknij
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności