E-wydania | Prenumerata | Newsletter | Mobile | RSS
Dołącz do nas:
    
Tutaj jesteś: Strona główna | Aktualności  Przegląd prasy  Nowe zasady w urlopach macierzyńskich
Rzeczpospolita

Nowe zasady w urlopach macierzyńskich

Kobiety które urodą 17 marca lub później będą miały rok płatnego roku macierzyńskiego. To efekt zmian wprowadzanych przez Ministerstwo Pracy. Tzw. "matki I kwartału”, które urodziły wcześniej wciąż walczą o przyznanie im również takiego przywileju.
- Kończymy pracę nad ostateczną wersją projektu, w którym uwzględniliśmy część uwag partnerów społecznych i innych resortów - powiedział Janusz Sejmej, rzecznik prasowy ministra pracy. Dodał też, że wśród tych zmian nie ma mowy o rozszerzeniu grupy uprzywilejowanych na "matki I kwartału".
REKLAMA


Kobiety, które mają wyznaczony termin porodu wyznaczony przed 17 marca starają się w związku z tym urodzić jak najpóźniej.Niektóre pacjentki namawiają swoich lekarzy do przesunięcia terminu planowanego cesarskiego cięcia, które z reguły przeprowadza się w 39 tygodniu ciąży. Lekarze podkreślają, że jeśli matka próbuje opóźnić poród, jej stan powinien być cały czas monitorowany.

Podziel się

Czytaj również


Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy
Targi Kielce

Dodatkowe opcje wyszukiwania:
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Podczas korzystania z serwisu pliki te są zapisywane w pamięci urządzenia. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki. zamknij
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności