Pewne zwycięstwo Asseco Resovii w Lidze Mistrzów

Pewne zwycięstwo Asseco Resovii w Lidze Mistrzów

Zawodnicy Asseco Resovii (fot. ICON SPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Asseco Resovia pokonała Paris Volley 3:0 w pierwszym meczu grupy C w siatkarskiej Lidze Mistrzów.
Rzeszowianie nie dali najmniejszych szans wicemistrzom Francji. Mistrzowie Polski co prawda mecz rozpoczęli nerwowo popełniając błędy na zagrywce i w ataku, jednak dobrze radzili sobie w bloku i nie mieli problemów z wygraniem pierwszego seta.

W drugiej partii emocji nie zabrakło, ponieważ zawodnicy Resovii musieli gonić wynik. Spokój do gry wniósł Nikołaj Penczew, który zmienił Oliega Achrema. Gospodarze musieli sobie radzić bez swojego atakującego Gorana Maricia, który po jednej z akcji upadł na boisko i został z niego zniesiony kontuzjowany. Ostatecznie mimo problemów drugiego seta wygrała Asseco Resovia.

W ostatniej odsłonie meczu polska drużyna całkowicie zdominowała rywali. Paris Volley zdobył tylko 11 punktów i musiał uznać wyższość mistrza Polski.

Asseco Resovia następny mecz w Lidze Mistrzów zagra 30 października. Na swoim terenie podejmie czarnogórską Budvanskę Rivijerę Budvę.

Paris Volley - Asseco Resovia 0:3
Sety: 20:25, 26:28, 11:25

Paris Volley: Hernan, Trommel, Kreek, Marić, Ivović, Van Der Veen oraz Steuerwald (libero), Brizard, Tuitoga, Fidon, Bersani.

Asseco Resovia: Drzyzga, Veres, Perłowski, Konarski, Achrem, Nowakowski oraz Ignaczak (libero), Schops, Tichacek, Penczew.