Borussia w finale Pucharu Niemiec, setny gol Lewandowskiego!

Borussia w finale Pucharu Niemiec, setny gol Lewandowskiego!

Robert Lewandowski (fot. firo Sportphoto / Jürgen Fromme / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Borussia Dortmund pokonała VfL Wolfsburg 2:0 w meczu półfinałowym Pucharu Niemiec i awansowała do finału tych rozgrywek. Gola dla wicemistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski - było to setne trafienie polskiego napastnika dla Borussii Dortmund.
Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 13. minucie. Lewandowski zagrał na prawe skrzydło do Reusa, a reprezentant Niemiec zagrał z kolei przed szesnastkę do Mchitariana. Ormianin huknął po ziemi z 18 metrów, piłka wpadła tuż przy prawym słupku do siatki.

Pomimo prowadzenia Borussii goście nie dali się zepchnąć do defensywy i groźnie atakowali. Zawodnikom Wolfsburga brakowało jednak skuteczności - w 42. minucie po uderzeniu Arnolda głową piłka odbiła się od słupka. Dobitka De Bruyne'a była już niecelna. Skutecznością pod koniec pierwszej połowy wykazał się za to Robert Lewandowski.

Polski gwiazdor w 43. minucie dostał od Reusa piłkę w pole karne, na chwilę wstrzymał się ze strzałem, po czym huknął w samo okienko nie do obrony. Był to setny gol Lewandowskiego w barwach Borussii Dortmund.

Po zmianie stron wynik meczu nie uległ już zmianie. Borussia Dortmund pokonała VfL Wolfsburg 2:0 i awansowała do finału Pucharu Niemiec, w którym zagra z Bayernem Monachium lub FC Kaiserslautern.