I liga: Podsumowanie 25. kolejki. Nowy lider i kilka niespodzianek

I liga: Podsumowanie 25. kolejki. Nowy lider i kilka niespodzianek

I liga: Podsumowanie 25. kolejki. Nowy lider i kilka niespodzianek (fot.sxc.hu)
Za nami 25. kolejka I ligi. Nowym liderem został GKS Bełchatów, który pokonał Górnik Łęczna 0:2 i zrównał się liczbą punktów z drużyną z Lubelszczyzny.
Spore rozczarowanie przeżyli kibice w Brzesku. Ostatni w tabeli Okocimski przegrał z Dolcanem Ząbki aż 0:6. Drużyna trenera Roberta Podolińskiego plasuje się teraz na czwartym miejscu i traci do lidera siedem punktów.

Świąteczny prezent sprawił sobie Stomil Olsztyn, który pokonał Termalicę Bruk-Bet Niecieczę 2:0 i dzięki temu wydostał się ze strefy spadkowej. Wynik spotkania otworzył w 10. minucie Darmochwał, który wykorzystał dobre dośrodkowanie i uderzeniem głową pokonał bramkarza. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Grzegorz Lech i tym samym ustalił wynik meczu.

Po ostatniej porażce z Arką Gdynia odbudował się GKS Katowice. Drużyna trenera Kazimierza Moskala pokonała na wyjeździe Energetyk ROW Rybnik 0:4. W 50. minucie prowadzenie „GieKSie” dał Fonfara, ale prawdziwego „trzęsienia ziemi” gospodarze doświadczyli w końcówce spotkania. W kilka minut drużyna z Katowic strzeliła trzy gole. Dodatkowo Energetyk kończył mecz w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę dostał Potirniche.

Sensacyjnie zakończyło się spotkanie w Legnicy. Niżej notowana Miedź pokonała Arkę Gdynia 2:1. Gospodarze zeszli do szatni z jednobramkową zaliczką, która zapewnił im Łobodziński, ale chwilę po zmianie stron do remisu doprowadził Rzuchowski. W 72. minucie wynik meczu ustalił Szczepaniak. Drużyna trenera Pawła Sikory mimo porażki zajmuje trzecie miejsce i traci do lidera tylko pięć punktów.

W 25. kolejce punktów nie zdobył walczący o utrzymanie Kolejarz Stróże, który przegrał z Sandecją Nowy Sącz 1:0. Poległ także GKS Tychy. Drużyna trenera Jana Żurka przegrała z Olimpią Grudziądz 0:1.