LM: Real wygrał z Bayernem i jest bliżej finału

LM: Real wygrał z Bayernem i jest bliżej finału

Karim Benzema (fot. EXPA/ Eibner/ Kolbert / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Real Madryt pokonał Bayern Monachium 1:0 w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów. Bramkę na wagę zwycięstwa dla "Królewskich" zdobył w 19. minucie Karim Benzema. Dzięki wygranej Real jest bliżej awansu do finału Champions League.
Początek spotkania należał do Bayernu, który był wysoko ustawiony i ciągle rozgrywał piłkę przed polem karnym Realu. Wraz z upływem czasu"Królewscy" zaczęli jednak częściej kontrować i objęli prowadzenie w 19. minucie. Coentrao idealnie podał z lewej strony do środka, a wbiegający w pole karne Benzema z najbliższej odległości pokonał Neuera.

Bawarczycy po stracie gola nie zmienili nic w swojej grze i nadal starali się wymieniać jak najwięcej podań. Nie przynosiło to jednak groźnych akcji, a tylko kolejne rzuty rożne, których tylko w pierwszej połowie podopieczni trenera Guardioli mieli aż dziewięć.  Gospodarze stworzyli jeszcze kilka dobrych sytuacji, ale brakowało im precyzji. Ronaldo w 27. minucie wyszedł na czystą pozycję i posłał piłkę w trybuny, a w końcówce pierwszej części spotkania niepilnowany Di Maria z bliskiej odległości strzelił nad poprzeczką.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, choć Real nie dał Bayernowi swobody w rozegraniu piłki. Drużyna z Monachium chciała za wszelką cenę doprowadzić do remisu, ale graczom trenera Guardioli brakowało przede wszystkim skuteczności. Najlepszą sytuację miał Goetze w 85. minucie, ale z bliskiej odległości uderzył wprost w Casillasa, który wykazał się niesamowitym refleksem i uchronił gospodarzy przed niemal pewną stratą bramki. Do ostatniego gwizdka Bawarczycy atakowali, ale brakowało im pomysłu na zaskoczenie pewnie grającej defensywy "Królewskich".

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Realu 1:0. Drużyna trenera Carlo Ancelottiego jest w lepszej sytuacji przed rewanżem, który zostanie rozegrany 29 kwietnia na Allianz Arena w Monachium.