NA ŻYWO: Legia Warszawa - Celtic Glasgow

NA ŻYWO: Legia Warszawa - Celtic Glasgow

Dodano:   /  Zmieniono: 2
Legia Warszawa (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa wygrała z Celtikiem Glasgow 4:1 w meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Goście objęli prowadzenie w 8. minucie po bramce McGregora, ale jeszcze przed przerwą dwa gole dla gospodarzy strzelił Miroslav Radović. W drugiej połowie Celtic grał w dziesiątkę, a dwa rzuty karne zmarnował Ivica Vrdoljak. W końcówce do siatki trafił jeszcze Michał Żyro, a wynik spotkania ustalił Jakub Kosecki.
 90+1 min.
KONIEC! Legia rozbiła Celtic 4:1! Solidna zaliczka przed rewanżem.
 90+1 min.
GOOOOL! 4:1! Broź świetnie podał do wbiegającego w pole karne Koseckiego, który z bliska płaskim strzałem pokonał bramkarza!
 89 min.
Emocje puszczają piłkarzom, mamy żółte kartki. Ukarani Kayal, Kosecki i Griffiths.
 87 min.
Zmiana. Żyro schodzi, pojawił się Saganowski.
 87 min.
NIESAMOWITE! PO RAZ KOLEJNY STRZELAŁ VRDOLJAK I ZNOWU PUDŁO! TYM RAZEM OBRONIŁ FORSTER! Mulgrew jeszcze dostał żółtą kartkę.
 86 min.
RZUT KARNY DLA LEGII! FAULOWANY KOSECKI!
 84 min.
GOOOOL! 3:1! Najpierw świetnie w narożniku poradził sobie z rywalem Radović, dośrodkował w pole karne a Żyro głową wpakował piłkę do siatki!
 83 min.
Przed kolejną szansą stanął Żyro, ale jego strzał został zablokowany.
 79 min.
Jodłowiec znalazł Dudę w polu karnym, ale Słowak trafił w obrońcę. Kolejna zmarnowana szansa.
 77 min.
KOSECKI! Dopiero pojawił się na boisku, a już mógł wpisać się na listę strzelców. Piłkę po jego uderzeniu zablokował jeden z rywali.
 75 min.
Zmiany w obu zespołach. W Legii za Kucharczyka wchodzi Kosecki, a w Celticu Griffiths zmienił Commonsa.
 74 min.
Słabe dośrodkowanie Brzyskiego, goście przejęli piłkę.
 70 min.
Legia mimo że ma jednego zawodnika więcej na boisku, nie potrafi wypracować przewagi. Do tej pory gospodarze urządzili sobie jedynie festiwal zmarnowanych okazji.
 66 min.
Radović był otoczony przez rywali i nie miał do kogo zagrać w pole karne. Zabrakło wsparcia kolegów.
 63 min.
Berget opuszcza boisko. Wchodzi Izaguirre.
 59 min.
VRDOLJAK MARNUJE JEDENASTKĘ! Kapitan Legii nawet nie trafił w światło bramki!
 58 min.
RZUT KARNY DLA LEGII! DUDA był faulowany!
 54 min.
CO ZROBIŁ ŻYRO?! Miał mnóstwo czasu w polu karnym, był sam na sam z bramkarzem, ale uderzył w sam środek!
 49 min.
Celtic po przerwie stawia wszystko na jedną kartę i jest bardzo aktywny w ofensywie. Legioniści muszą opanować sytuację.
 46 min.
W przerwie mieliśmy zmianę w Celtiku. Pukki opuścił boisko, pojawił się Kayal.

Gramy!
 45 min.
Przerwa. Legia prowadzi z Celtikiem 2:1. Za chwilę wracamy na drugą połowę!
 45 min.
Brzyski z rzutu wolnego prosto w mur. Legioniści w końcówce pierwszej połowy mają znaczną przewagę.
 44 min.
LEGIA GRA W PRZEWADZE! Ambrose faulował Kucharczyka i dostał czerwoną kartkę!
 40 min.
KUCIAK! McGregor uderzał z szesnastu metrów, ale bramkarz Legii popisał się świetną interwencją.
 36 min.
GOOOOOOL! 2:1! Duda zgrał piłkę głową do środka, Radović dobrze odnalazł się w zamieszaniu i z najbliższej odległości pokonał bramkarza!
 36 min.
Pukki już wychodził z piłką na czystą pozycję w szesnastce Legii, ale obrońcy spisali się bez zarzutu.
 34 min.
Moment zdecydowanej przewagi Legii. Gospodarze są aktywni w ofensywie, ale brakuje im dokładności w grze.
 31 min.
Duda i Żyro nie zrozumieli się w polu karnym i piłka po dobrym podaniu opuściła boisko.
 30 min.
Piłka zagrana w pole karne do Kucharczyka, ale pomocnik Legii nie zdołał nic zrobić w tej sytuacji.
 24 min.
Commons z dużą łatwością przedarł się w pole karne, ale potem uderzył zdecydowanie za wysoko. Legia miała sporo szczęścia!
 22 min.
Żółtą kartką ukarany Astiz. Faulowany był Pukki.
 19 min.
Na spalonym złapany Jodłowiec.
 18 min.
Spokojniejszy fragment gry, która teraz toczy się głównie na środku boiska.
 15 min.
Podanie Radovicia, do Brozia, który jednak niecelnie zagrał w pole karne.
 10 min.
GOOOL! Już jest 1:1! Kapitalnym prostopadłym podaniem w pole karne popisał się Żyro, piłkę przejął Radović i bez problemu posłał ją do siatki!
 8 min.
GOOOL! 0:1! McGregor zszedł do środka i strzałem z linii pola karnego pokonał Kuciaka. Słabo zachował się Brzyski w tej sytuacji.
 5 min.
Celtic dłużej utrzymuje się przy piłce, choć to Legia na początku zdecydowanie ruszyła do ataku.
 3 min.
Dośrodkowanie w pole karne Legii, ale bez zagrożenia. Przy piłce nadal Celtic.

Zaczynamy!

Składy:

Legia: Kuciak, Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski, Żyro, Jodłowiec, Vrdoljak, Kuczarczyk, Duda, Radović

Celtic: Forster, Matthews, Ambrose, Van Dijk, Lustig, Johansen, Mulgrew, McGregor, Commons, Berget, Pukki

Legia Warszawa w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów grała z irlandzką drużyną Saint Patrick's Athletic FC. Dla „Wojskowych” ten etap rywalizacji o fazę grupową miał być formalnością, jednak w pierwszym spotkaniu przy Łazienkowskiej Legia z trudem wywalczyła remis 1:1. Choć sensacja wisiała w powietrzu, drużyna trenera Henninga Berga w rewanżu efektownie wygrała 5:0 i awansowała do kolejnej rundy. Teraz zagra z rywalem z wyższej półki. Celtic Glasgow to 45-krotny Mistrz Szkocji, dla którego awans do Champions League jest celem koniecznym do zrealizowania.

Polski zespół słabo rozpoczął rywalizację w T-Mobile Ekstraklasie. W pierwszym meczu Legia niespodziewanie przegrała z beniaminkiem – GKS-em Bełchatów 0:1. W 2. kolejce w starciu z Cracovią Mistrzowie Polski też musieli odrabiać straty, ale ostatecznie wygrali 3:1.

Przed meczem z Celtikiem trener Henning Berg ma tylko jedno zmartwienie. Pod znakiem zapytania stoi występ Dusana Kuciaka, który doznał kontuzji w ostatnim ligowym spotkaniu. Wydaje się jednak, że Słowak powinien być gotowy do gry. W przeciwnym razie, między słupkami zastąpi go Konrad Jałocha.

Choć to Celtic Glasgow jest faworytem w meczu z Legią, szkoleniowiec polskiego zespołu przekonuje, że „Wojskowi” nie stoją na straconej pozycji.

- Zadanie nie czeka nas łatwe, ale w futbolu nic nie jest niemożliwe. Naszym celem jest dążenie do tego, aby być na poziomie Mistrza Szkocji. Damy z siebie wszystko, aby ten dwumecz wygrać – powiedział Henning Berg.

Trener szkockiej drużyny Ronny Deila jest przekonany, że rywalizacja z Legią będzie niezwykle emocjonująca. - Dwumecz z polską drużyną będzie bardzo wyrównany. Jestem pewien, że czekają nas dwa fantastyczne widowiska – stwierdził Norweg.

Mecz Legia Warszawa – Celtic Glasgow rozpocznie się o 20:45. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.