El. LE: Ruch przegrał z Metalistem. Zabrakło niewiele

El. LE: Ruch przegrał z Metalistem. Zabrakło niewiele

Kadr z meczu (fot. NORBERT BARCZYK / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Skazywany na pożarcie już w poprzednich rundach eliminacji Ligi Europy Ruch Chorzów odpadł dopiero na ostatniej prostej - w rewanżowym meczu IV rundy eliminacyjnej "Niebiescy" przegrali 0:1 w Kijowie z Metalistem Charków i pożegnali się z rozgrywkami.
Podstawowy czas gry zakończył się - tak jak przed tygodniem - bezbramkowym remisem. Przez większość meczu przeważał Metalist, ale Ukraińcy nie byli w stanie sforsować bramki chorzowian.

Gospodarze osiągnęli swój cel pod koniec pierwszej połowy dogrywki. Bramkarz Ruchu Kamiński został wyrzucony z boiska za faul na Homeniuku, a Metalist otrzymał rzut karny. Sytuacja była jednak dziwna - początkowo piłkę z pustej bramki wybił Malinowski, a arbiter wskazał na narożnik. Ostateczna decyzja była jednak dla Ruchu dużo gorsza.

Jedenastkę wykorzystał Xavier. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Ruch Chorzów otarł się o Ligę Europy.