Legia Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy!

Legia Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy!

Legia Warszawa (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Legia Warszawa awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. Mistrzowie Polski w rewanżowym meczu IV rundy eliminacji pokonali przy Łazienkowskiej FK Aktobe 2:0.

Od pierwszego gwizdka Legia starała się przejąć inicjatywę i szybko mogła objąć prowadzenie. W 7. minucie Duda świetnie podał do Kucharczyka w polu karnym, ale ten uderzył prosto w dobrze ustawionego bramkarza. Gospodarze byli groźni przy stałych fragmentach, które dobrze wykonywał Brzyski. Gracze FK Aktobe mieli problem z wyjściem z własnej połowie i nie potrafili wykorzystać słabszych momentów Legii na środku boiska. „Wojskowi” objęli prowadzenie w 26. minucie. Idealnym prostopadłym podaniem popisał się Żyro, Kucharczyk przyjął piłkę w szesnastce, minął bramkarza i posłał ją do siatki. W końcówce pierwszej połowy ekipa z Kazachstanu mogła doprowadzić do remisu, ale Logvinenko szybką akcję swojej drużyny zakończył słabym strzałem.

Po zmianie stron Legia pozwoliła rywalom na więcej i naraziła się na kilka groźnych akcji. Na bramkę Kuciaka uderzali Danilo Neco i Miroshnichenko, ale zawodnikom trenera Władimira Gazzajewa brakowało precyzji. Mistrzowie Polski z czasem wrócili do pewnej gry i stwarzali kolejne sytuacje. W 65. minucie w polu karnym Logvinenko faulował Radovicia. Sędzia wskazał na jedenasty metr, do piłki podszedł Vrdoljak i podwyższył na 2:0.

Do końca spotkania gracze trenera Henninga Berga kontrolowali sytuację na boisku. Legia Warszawa wygrała z FK Aktobe 2:0 i awansowała do fazy grupowej Ligi Europy.