MŚ 2014: Rosja bezlitosna dla Kanady

MŚ 2014: Rosja bezlitosna dla Kanady

Kadr z meczu (fot. PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Rosjanie w swoim pierwszym meczu podczas siatkarskich mistrzostw świata pokonali Kanadyjczyków 3:0 (25:21, 25:19, 25:21). Spotkanie odbyło się w gdańskiej Ergo Arenie.
Reprezentanci Rosji, którzy są jednymi z faworytów turnieju, nie dali ambitnym Kanadyjczykom wielkich szans. Zawodnicy z Ameryki Północnej w pierwszej partii utrzymali tempo Sbornej tylko do stanu 15:15. Po chwili Rosjanie uciekli na trzy punkty i wygrali pierwszą partię do 21.

W drugim secie Rosjanie bardzo szybko odskoczyli rywalom na kilka punktów, ale Kanadyjczycy zdołali odrobić w połowie seta straty. Sborna znowu jednak wyszła na prowadzenie (16:15) i wkrótce zakończyła seta do 19.

Trzecia partia z początku także była wyrównana - Rosjanie od stanu 14:14 szybko wyszli jednak na sześciopunktowe prowadzenie i wkrótce zakończyli spotkanie.