LE: Legia lepsza od Lokeren dzięki Radoviciowi

LE: Legia lepsza od Lokeren dzięki Radoviciowi

Miroslav Radović zdobył jedynego gola meczu (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy pokonała Lokeren 1:0. Jedynego gola strzelił Miroslav Radović.
Mistrzowie Polski przystąpili do meczu z Belgami z nietypową taktyką i cofnęli się do obrony. Ten zabieg mógł przynieść zamierzony skutek już w 7. minucie meczu. Żyro otrzymał podanie od Jodłowca, minął Scholza, ale sam na sam z golkiperem uderzył obok bramki. Choć obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, brakowało przede wszystkim skuteczności.

Po zmianie stron mistrzowie Polski nadal pilnowali swojej połowy i czekali na wymarzoną kontrę - ta nadeszła w 58. minucie. Kucharczyk po rajdzie lewym skrzydłem zagrał płasko do Radovicia, a ten z kilku metrów uderzył do siatki.

Po straconej bramce Belgowie rzucili się do ataku, a Legioniści nadal czekali na kontry. Wynik nie uległ już jednak zmianie. Piłka co prawda raz zatrzepotała w siatce Lokeren, ale Kucharczyk był na spalonym.

W kolejnym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy mistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z Trabzonsporem.