Winiarski: To ukoronowanie wielkich poświęceń. Przeżywałem trudne chwile

Winiarski: To ukoronowanie wielkich poświęceń. Przeżywałem trudne chwile

Mecz Brazylia - Polska (fot. Dawid Markysz / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Polska reprezentacja po zwycięstwie 3:1 z Brazylią została siatkarskim mistrzem świata. Kapitan Michał Winiarski po meczu i dekoracji przyznał, że ten sukces jest ukoronowaniem wielu, ciężkich poświęceń - Przeżywałem trudne chwile - powiedział wyraźnie wzruszony siatkarz.
Reprezentacja Polski w finałowym meczu siatkarskich mistrzostw świata pokonała Brazylię 3:1 (25:18, 22:25, 23:25, 22:25). W pierwszym secie Brazylijczycy od początku narzucili swój styl gry i bez problemu doprowadzili do stanu 21:15. Świetnie w ataku „Canarinhos” spisywał się Murilo. Polacy nie zanotowali żadnego punktowego bloku, a drużyna trenera Bernardo Rezende przy siatce pokazała prawdziwą klasę.

W drugiej partii Polacy w końcu zaczęli blokować i poprawili skuteczność w ataku. Biało-czerwoni utrzymywali przewagę pięciu punktów, ale w końcówce seta Brazylijczycy zdobyli sześć punktów z rzędu. Po raz kolejny polska drużyna udowodniła, że walka punkt za punkt to jej specjalność. Perfekcyjną skuteczność w tym secie prezentował Mateusz Mika, co było kluczem do zwycięstwa. Podopieczni Stephane’a Antigi na dobre rozkręcili się w ataku po wejściu Pawła Zagumnego.

Przy stanie 1:1 Polacy poprawili grę w przyjęciu, a wysoką dyspozycję utrzymywał Mika, który w całym meczu był kluczową postacią w naszym zespole. Walka punkt za punkt trwała do samego końca. W decydującej odsłonie finałowego starcia biało-czerwoni grali perfekcyjnie, a Brazylijczycy w pewnym momencie zaczęli się gubić. Końcówka meczu zdecydowanie należała do Polaków, którzy efektownie przypieczętowali zdobycie złotego medalu.

Polska wygrała z Brazylią 3:1 i po 40 latach odzyskała tytuł mistrza świata w siatkówce. W meczu o trzecie miejsce Niemcy pokonali Francję 3:0.