LM: Grad bramek w Paryżu! PSG ograło Barcelonę

LM: Grad bramek w Paryżu! PSG ograło Barcelonę

PSG - FC Barcelona ( newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Paris Saint-Germain pokonało FC Barcelonę 3:2 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dla Paryżan bramki zdobyli David Luiz, Marco Verratti i Blaise Matuidi. W ekipie z Katalonii do siatki trafiali Lionel Messi oraz Neymar.

Od pierwszego gwizdka oba zespoły grały ofensywnie, ale PSG szybciej uzyskało optyczną przewagę. Paryżanie objęli prowadzenie w 10. minucie. Lucas zagrał piłkę w pole karne, Luiz dobrze zastawił się i płaskim strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Podopieczni trenera Laurenta Blanca długo nie nacieszyli się korzystnym wynikiem. Chwilę później Barcelona przeprowadziła skuteczną kontrę. Iniesta precyzyjnie zagrał w pole karne do Messiego, który mocnym strzałem posłał piłkę do siatki.

„Duma Katalonii” po odrobieniu strat z każdą minutą grała pewniej, ale brakowało kolejnej skutecznej akcji. Wystarczyła jedna kontra PSG i gospodarze w 26. minucie znowu byli na prowadzeniu. Dobrym dośrodkowaniem z prawej strony popisał się Motta, Verratti wykorzystał złe ustawienie Rakiticia w polu karnym i głową pokonał Ter Stegena. Bramkarz Barcelony zdecydowanie lepiej mógł spisać się w tej sytuacji. Do przerwy Paryżanie prowadzili z drużyną trenera Luisa Enrique 2:1.

Po zmianie stron Barcelona dążyła do wyrównania i miała znaczną przewagę w posiadaniu piłki. Po raz kolejny PSG po jednej dobrej akcji mogło cieszyć się z gola. W 54. minucie Pastore fenomenalnie zagrał w pole karne, a Matudi bez problemu zamknął akcję i trafił do bramki. Goście szybko wzięli się za odrabianie strat. W 56. minucie Alves zagrał w szesnastkę, słabo ustawili się obrońcy PSG, a Neymar świetnie to wykorzystał i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Katalończycy do ostatnich minut walczyli o korzystny rezultat, ale w ich grze brakowało szybkości i trochę szczęścia.

Paris Saint-Germain pokonało FC Barcelonę 3:2. W następnej serii spotkań Champions League rywalem PSG będzie APOEL Nikozja. „Duma Katalonii” zagra na Camp Nou z Ajaksem Amsterdam.