Puchar Polski: Męczarnie Legii i Lecha. Pomogły dogrywki

Puchar Polski: Męczarnie Legii i Lecha. Pomogły dogrywki

Logo Pucharu Polski (fot.pzpn.pl)
Lech Poznań i Legia Warszawa zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski. Oba zespoły wywalczyły awans dopiero w dogrywkach. Pogoń Szczecin i Jagiellonia Białystok żegnają się z rozgrywkami.
„Kolejorz” w starciu z Jagiellonią prowadził od… 8 sekundy. Błyskawicznym trafieniem popisał się Zaur Sadajew. Chwilę później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Karol Linetty. W 15. minucie Maciej Gajos zdobył bramkę kontaktową dla Pogoni. Lech miał jednak pecha, bo jeszcze w pierwszej połowie do własnej siatki piłkę skierował Paulus Arajuuri. Kolejne gole przy Bułgarskiej padły dopiero w dogrywce. W 112. minucie prowadzenie gospodarzom dał Barry Douglas, a wynik spotkania w samej końcówce ustalił Linetty.

Nie bez problemów do kolejnej rundy Pucharu Polski awansowała także Legia. Drużyna Henninga Berga przegrywała od 11. minuty po bramce Łukasza Zwolińskiego, ale chwilę później do remisu doprowadził Michał Żyro. Podobnie jak w Poznaniu, rozstrzygnięcie przyniosła dogrywka, która w wymarzony sposób rozpoczęła się dla „Wojskowych”. Najpierw rzut karny wykorzystał Łukasz Broź, a zwycięstwo przypieczętował w 107. minucie Tomasz Jodłowiec.