Bramka Kroosa pogrążyła Hiszpanów. Mueller kontuzjowany

Toni Kroos (fot. EXPA/ Eibner/ Weber / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Obecni mistrzowie świata lepsi od byłych - Niemcy pokonali w meczu towarzyskim Hiszpanów 1:0. Gola dla mistrzów świata zdobył w 87. minucie Toni Kroos.
Początkowo na boisku dominowali Hiszpanie, jednak z ich przewagi nic nie wynikało. Niemcom plany pokrzyżowała kontuzja Muellera, który w 22. minucie musiał opuścić plac gry. W jego miejsce wszedł Bellarabi. Mistrzowie świata w drugiej połowie przejęli inicjatywę, a ekipa selekcjonera Vicente del Bosque miała problem z wyjściem z własnej połowy.

Do ostatnich minut pachniało remisem w tym spotkaniu, jednak gola na wagę zwycięstwa dla Niemców zdobył w 89. minucie Kroos. 24-latek wykorzystał podanie od Krusego i huknął z 25 metrów. Piłka wpadła do siatki, a podopieczni selekcjonera Joachima Loewa dzięki efektownej bramce pokonali Hiszpanię 1:0.