Gol i asysta Lewandowskiego, Bayern miażdży Hoffenheim

Gol i asysta Lewandowskiego, Bayern miażdży Hoffenheim

Robert Lewandowski (fot. EXPA/ Eibner/ Stuetzle / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Robert Lewandowski jeszcze przed przerwą strzelił gola dla Bayern Monachium w meczu z Hoffenheim w 12. kolejce Bundesligi. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 4:0. Ponadto Polakowi udało się zaliczyć asystę przy golu Arjena Robbena.
Mario Goetze, po podaniu od Xabiego Alonso, ustalił wynik na 1:0 w 23. minucie spotkania. Jeszcze przed przerwą punkt zdobył Lewandowski. Robben dośrodkował z prawej strony pola karnego, a Polak wyskoczył do główki i, wykorzystując nieporadność obrońców, umieścił piłkę w siatce.

Symetrycznie odwrotna sytuacja nastąpiła w 82. minucie, przy trzeciej bramce - dzięki asyście Lewego, to Robben trafił do bramki. Holender podał do Polaka, ten odegrał mu w tempo i w sytuacji sam na sam Robben z łatwością podwyższył wynik. Na 4:0 pięć minut później trafił Sebastian Rode.

Po dzisiejszym spotkaniu Robert Lewandowski ma w tym sezonie Bundesligi na koncie już sześć bramek. W klasyfikacji strzelców lepsi są tylko Goetze, a także Alexander Meier z Eintrachtu Frankfurt. Obaj powiększyli w sobotę dorobek do siedmiu bramek.

Bayern jest liderem Bundesligi i ma siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli Wolfsburgiem, który przegrał 2:3 z Schalke 04 Gelsenkirchen.