LM: Liverpool odpada po meczu z Basel!

LM: Liverpool odpada po meczu z Basel!

Raheem Sterling (fot. Catherine Ivill / AMA / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Zakończyły się wtorkowe spotkania fazy grupowej Ligi Mistrzów. Liverpool tylko zremisował z FC Basel 1:1, przez co wicemistrzowie Anglii już pożegnali się z tymi rozgrywkami. W innych spotkaniach Real Madryt rozgromił Łudogorec Razgrad 4:0, a Arsenal uporał się na wyjeździe z Galatasaray 4:1.
We wtorek najciekawiej zapowiadało się starcie Juventusu z Atletico Madryt. Emocji w Turynie jednak zabrakło. Do siatki nie zdołały trafić takie gwiazdy jak Mandżukić czy Tevez i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Sporo działo się na Santiago Bernabeu, gdzie Real Madryt efektownie pokonał Łudogorec 4:0. Wynik spotkania w 20. minucie otworzył Cristiano Ronaldo, który wykorzystał rzut karny. Potem do siatki trafiali Bale, Arbeloa i Medran. Bułgarski zespół od 19. minuty grał w osłabieniu i nie zdołał strzelić nawet honorowego gola.

Podobnie było w Stambule, gdzie Galatasaray przegrał z Arsenalem 1:4. Między słupkami w ekipie "Kanonierów" stał Wojciech Szczęsny. Polak skapitulował tylko raz w samej końcówce, a pokonał go Sneijder. Było to jednak tylko trafienie pocieszenia dla gospodarzy. Wcześniej drużyna Arsene’a Wengera zdobyła cztery bramki dzięki trafieniom Ramseya i Podolskiego (po dwa).

Wydarzeniem wieczoru jest remis Liverpoolu na Anfield z FC Basel - remis, który sprawia, że "The Reds" już żegnają się z rozgrywkami. Dla gości w 25. minucie bramkę zdobył Frei. Gospodarze musieli gonić wynik, ale odrabianie strat utrudniła dodatkowo czerwona kartka dla Markovicia na pół godziny przed końcowym gwizdkiem. Honor gospodarzy połowicznie uratował Gerrard, który w 80. minucie pokonał bramkarza. Mecz zakończył się jednak remisem, a Liverpool został wyeliminowany.

We wtorek awans do 1/8 finału zapewniły sobie kolejne trzy zespoły - FC Basel, AS Monaco i Juventus Turyn. Wcześniej w kolejnej fazie Ligi Mistrzów znalazło się Atletico Madryt, Real Madryt, Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund, Arsenal, Bayern Monachium, PSG, FC Barcelona, Chelsea, FC Porto oraz Szachtar Donieck.