Rajd Dakar: Hołowczyc kończy na podium wśród kierowców!

Rajd Dakar: Hołowczyc kończy na podium wśród kierowców!

Krzysztof Hołowczyc (fot. MAREK BICZYK / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Zwycięstwo w Rajdzie Dakar wśród quadowców Rafała Sonika to jedna z dwóch doskonałych sobotnich informacji z Ameryki Południowej. Najlepsze w karierze - trzecie - miejsce wśród kierowców zajął Krzysztof Hołowczyc - podaje Sport.pl.
"No to ruszamy. Ten krótki, ostatni etap chyba będzie dla nas najdłuższy w życiu. Chcemy dowieźć do Buenos nasze marzenia, nasze sportowe ambicje. Mamy w sercach Wasz doping, mamy w sercach pamięć o Michale Herniku, o Kubie, synu Jacka Czachora. Do zobaczenia na mecie" - napisał na Facebooku tuż przed ostatnim etapem Krzysztof Hołowczyc.

"Hołek" bez przeszkód dojechał do mety dzięki swojej ostrożnej jeździe i jako pierwszy Polak w historii zajął miejsce na podium w klasyfikacji kierowców.

To dziesiąty w karierze start Hołowczyca w Dakarze. Przed rokiem był szósty, jego najlepsze wyniki - do tej pory - to piąte miejsca z 2009 i 2011 roku.

Rajd wygrał Katarczyk Nasser All-Attiyah, do którego Hołowczyc stracił godzinę i 32 minuty. Drugi był Giniel De Villiers.