Radwańska żegna się z Australian Open. Klęska w trzecim secie

Radwańska żegna się z Australian Open. Klęska w trzecim secie

Agnieszka Radwańska (fot. Sydney Low / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Agnieszka Radwańska przegrała 1:2 (3:6, 6:2, 1:6) z Venus Williams i pożegnała się z Australian Open na 1/8 finału. Amerykanka w kolejnej rundzie zmierzy się z Madison Keys.
Pierwszy set pojedynku był wyrównany do stanu 3:3 - wtedy krakowianka straciła gema przy własnym podaniu. Williams szybko wygrała swoje podanie, przełamała ponownie Radwańską i zakończyła seta.

W drugim secie najlepsza polska tenisistka zrehabilitowała się i dała ugrać swojej rywalce jedynie dwa gemy. W decydującej trzeciej partii Radwańska jednak totalnie się rozsypała i wygrała zaledwie jednego gema, przez co pożegnała się z turniejem w Melbourne.

W zeszłym sezonie Radwańska w Australian Open dotarła do półfinału. Venus Williams w ćwierćfinale zmierzy się z Madison Keys.