Premier League: United wygrywa, sędzia wyrzucił z boiska... złego zawodnika

Premier League: United wygrywa, sędzia wyrzucił z boiska... złego zawodnika

Wayne Rooney (fot. CameraSport - Ashley Crowden / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Manchester United pokonał na Old Trafford w meczu 27. kolejki Premier League Sunderland 2:0. Obie bramki strzelił Wayne Rooney. Jedna z nich padła po rzucie karnym. Wcześniej sędzia wyrzucił z boiska... złego zawodnika.
Gospodarze bardzo długo nie mogli sobie poradzić z defensywą gości. W przerwie bezbarwnego Di Marię zastąpił Januzaj i "Czerwone Diabły" wreszcie ruszyły do przodu.

W 65. minucie O'Shea sfaulował we własnym polu karnym Rooneya. Sędzia wskazał na wapno i pokazał czerwoną kartkę... Brownowi. Dyskusje nic nie dały - zawodnik musiał opuścić boisko. Rzut karny wykorzystał Rooney.

W 84. minucie Anglik podwyższył na 2:0. Januzaj wpadł w pole karne i uderzył na bramkę. Golkiper odbił piłkę, a głową do siatki wbił ją właśnie Rooney.

Dzięki wygranej Manchester United wskoczył na podium Premier League.