LE: Sevilla wygrywa rzutem na taśmę. Katastrofa Wolfsburga

LE: Sevilla wygrywa rzutem na taśmę. Katastrofa Wolfsburga

Kadr z meczu Wolfsburg - Napoli (FOT. ZUMAPRESS.com / NEWSPIX.PL)Źródło:Newspix.pl
W 1/8 finału Ligi Europy Sevilla Grzegorza Krychowiaka wygrała z Zenitem Sankt Petersburg 2:1. Dynamo Kijów, którego barwy reprezentuje Łukasz Teodorczyk straciło bramkę w doliczonym czasie i zremisowało z Fiorentiną 1:1.
Pięć bramek padło w meczu Wolfsburg – Napoli. Niemiecka drużyna po porażce 1:4 na własnym stadionie może praktycznie zapomnieć o awansie do ćwierćfinału Ligi Europy. Wynik spotkania otworzył w 15. minucie Higuain. Dwa kolejne trafienia zapisał na swoje konto Hamsik, a kropkę nad „i” postawił Gabbiadini. Honorowego gola dla Wolfsburga zdobył Bendtner w 80. minucie.

Grali Polacy

Sevilla wygrała z Zenitem Sankt Petersburg 2:1, choć do ostatnich minut pachniało remisem w tym meczu. W 29. minucie zespół z Rosji objął prowadzenie po bramce Ryazantseva, ale potem strzelali już tylko gospodarze. W 73. minucie do remisu doprowadził Bacca, a gola na wagę zwycięstwa zdobył w 88. minucie Suarez. Cały mecz w barwach Sevilli rozegrał Grzegorz Krychowiak.

O dużym pechu może mówić Łukasz Teodorczyk, którego Dynamo Kijów zremisowało z Fiorentiną 1:1. Polak rozegrał 90 minut, ale nie zdobył żadnej bramki. Zespół z Ukrainy prowadził od 36. minuty po bramce Lensa i wydawało się, że wynik już się nie zmieni. Bohaterem Fiorentiny został jednak Babacar, który w doliczonym czasie zapewnił remis swojej ekipie.

Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Club Brugge – Dnipro Dniepropietrowsk.