Rajd Polski: Świetny Kubica na pierwszym oesie

Rajd Polski: Świetny Kubica na pierwszym oesie

Robert Kubica (NORBERT BARCZYK / PRESS FOCUS / NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Robert Kubica doskonale rozpoczął Rajd Polski. Polski rajdowiec z w parze z Maciejem Szczepaniakiem ukończył pierwszy odcinek specjalny na drugim miejscu - za mistrzami świata Sebastienem Ogierem oraz Julienem Ingrassią.
72. Rajd Polski rozpoczęły zmagania na torze Mikołajki Arena, gdzie na 2,5-kilometrowej trasie załogi rywalizowały w parach.

Doskonale na starcie rajdu wypadł Robert Kubica, który w parze rywalizował z Madsem Ostbergiem. Krakowianin nie tylko z łatwością pokonał kierowcę Citroena, ale i ostatecznie zajął drugie miejsce z czasem 1:44.4 Szybszy od Polaka był tylko mistrz świata Sebastien Ogier.

Z dobrej strony pokazali się także Radosław Raczkowski oraz Maciej Oleksowicz, którzy startują w kategorii WRC-2. Raczkowski minął metę z czasem 1:49,9, a Oleksowicz był o jedną dziesiątą wolniejszy.

W rajdzie wystartował także Krzysztof Hołowczyc w kategorii WRC-2. W swojej parze rywalizował z... Nasserem Al-Attiyahem. Obaj dobrze znają się z Rajdu Dakar. Szybszy był Katarczyk, który minął metę z czasem 1:47.5. Hołowczyc był wolniejszy o 3,3 sek.

Drugi odcinek specjalny rozpocznie się w piątek o godzinie ósmej rano.