Jest decyzja UEFA. Walkower dla Legii, ale będzie rewanż

Jest decyzja UEFA. Walkower dla Legii, ale będzie rewanż

Kadr z meczu FK Kukesi - Legia Warszawa (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Komisja dyscypliny UEFA poinformowała, że czwartkowy mecz Legii Warszawa z FK Kukesi odbędzie się. Pierwsze spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower 3:0 dla Legii - podaje legia.com.
- Dobrze, że mecz rewanżowy się odbędzie – powiedział Bogusław Leśnodorski, prezes zarządu Legii Warszawa - Uważam, że o wyniku rywalizacji powinno decydować boisko. Tym bardziej żal incydentów w Tiranie ze strony miejscowych kibiców, przez które nie można było dokończyć pierwszego spotkania - dodał.

Przerwany mecz

W 52. minucie spotkania zawodnicy Legii skupili się w narożniku boiska, aby cieszyć się z gola, kiedy w ich stronę posypały się różne przedmioty. Wtedy Duda został trafiony kamieniem w głowę. Słowak potrzebował pomocy medycznej i opuścił boisko na noszach. Sędzia przerwał mecz, a piłkarze zeszli do szatni. Po długiej przerwie delegat UEFA podjął decyzję - mecz został przerwany.

Gospodarze chcieli grać

Po zajściu trwały dyskusje, czy mecz powinien zostać wznowiony. Piłkarze i działacze z Kukesi domagali się powrotu na boisko, ale delegaci wykluczyli taką możliwość. Legioniści chronieni przez policję trafili do hotelu, a potem na lotnisko.

Mecz rewanżowy Legia Warszawa - FK Kukesi odbędzie się 6 sierpnia o 21:00.