Nadal znowu przegrywa. Nie będzie starcia z Federerem

Nadal znowu przegrywa. Nie będzie starcia z Federerem

Rafael Nadal (fot. Andrew Soong / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Kibice liczyli, że w Cincinnati w ćwierćfinale dojdzie do pojedynku Rafael Nadal - Roger Federer, ale nic z tego. Hiszpan wcześniej odpadł po bratobójczej walce z Feliciano Lopezem - podaje sport.tvn24.pl.
W meczu z Lopezem wszystko szło po myśli Nadala, ale tylko do końca pierwszego seta. Potem sytuacja odwróciła się. Lopez przełamał rodaka i pewnie utrzymywał podanie. W decydującym secie o wszystkim zadecydował tie-break, który 23. na świecie Hiszpan rozpoczął rewelacyjnie - wyszedł na prowadzenie 5:2, a skończyło się na 7:3.

Hiszpanie spotkali się po raz trzynasty. Lopez wygrał dopiero czwarty mecz. Jego rywalem w ćwierćfinale będzie Roger Federer,

Spadek formy

To drugi turniej z rzędu, w którym król Cincinnati sprzed dwóch lat nie dociera do najlepszej czwórki. Kilka dni temu Kei Nishikori zakończył rywalizację Nadala w Toronto. Hiszpan w tym sezonie co prawda wygrał trzy turnieje, ale zawiódł w tych najważniejszych.