LE: Lech w fazie grupowej. Videoton bez szans

LE: Lech w fazie grupowej. Videoton bez szans

Tomasz Kędziora po zdobyciu gola (fot. Gabor Hegedus/Nemzeti Sport / NEWSPIX.PL / Newspix.pl ) Źródło:Newspix.pl
Lech Poznań zagra w fazie grupowej Ligi Europy. „Kolejorz” w decydującym starciu wygrał na wyjeździe z Videotonem 1:0. Bramkę dla polskiego zespołu zdobył Tomasz Kędziora.
W pierwszym spotkaniu Lech wygrał z Videotonem 3:0, więc poznaniacy mogli spokojnie podejść do rewanżu. Od pierwszych minut widać było, że „Kolejorz” będzie starał się zachować czyste konto. Videoton  miał dobrą okazję już w 9.  minucie, kiedy Mirko Iwanowski dośrodkował z lewej strony, a Feczesin uderzył prosto w Buricia. Bramkarz gości spisał się jednak bez zarzutu.

Przypieczętowali awans

Po przerwie zespół Macieja Skorży dalej grał pewnie w defensywie, a dodatkowo rozwinął skrzydła w ataku. Lech postawił kropkę nad „i” w 58. minucie. Marcin Kamiński zagrał piłkę do środka. Nie przejął jej Thomalla, ale dobrze ustawiony był Kędziora, który strzałem z woleja pokonał bramkarza. Było to drugie trafienie 21-latka w tym sezonie. Lechici byli w komfortowej sytuacji i nie musieli spektakularnie grać w ofensywie. Poznaniacy kontrolowali przebieg spotkania do ostatniego gwizdka i ostatecznie wygrali z Videotonem 1:0.

W dwumeczu Lech pokonał węgierski zespół 4:0. Losowanie fazy grupowej Ligi Europy odbędzie się w piątek 27 sierpnia o godz. 13:00.