El. Euro 2016: Polska przegrywa z Niemcami. Ale wstydu nie było

El. Euro 2016: Polska przegrywa z Niemcami. Ale wstydu nie było

Kadr z meczu Niemcy - Polska (fot. NORBERT BARCZYK / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Polski przegrała z Niemcami 1:3 w meczu eliminacji Euro 2016. Brami dla zespołu Joachima Loewa zdobyli Mario Goetze i Thomas Mueller. Honorowe trafienie dla biało-czerwonych zapisał na swoje konto Robert Lewandowski.

Polacy od pierwszych minut odważnie ruszyli do ataku, ale z czasem Niemcy grali coraz bardziej odważnie i często gościli pod bramką biało-czerwonych.  W 12. minucie zespół Joachim Loewa objął prowadzenie. Gospodarze wykorzystali złe ustawienie Polaków. Hector zagrał do środka, a Mueller wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Fabiańskiego, który w tej sytuacji był źle ustawiony. Po straconym golu Polacy kompletnie wybili się z rytmu. W 19.  minucie było już 2:0. Mnóstwo miejsca zostawili podopieczni trenera Adama Nawałki. Goetze przymierzył z dystansu i piłka przy bliższym słupku wpadła do siatki.

Znacznie lepiej Polacy wyglądali w końcówce pierwszej połowy. Odważnie ruszyli do przodu i przyniosło to efekt w 37. minucie. Grosicki świetnie dograł w pole karne z lewego skrzydła. Lewandowski idealnie wyczuł moment i głową pokonał Neuera. Chwilę później napastnik Bayernu mógł doprowadzić do wyrównania, ale po błędzie rywali pospieszył się ze strzałem i bramkarz odbił piłkę. Do przerwy we Frankfurcie Polska przegrywała z Niemcami 1:2.

Była szansa na remis

Po zmianie stron Niemcy chcieli jeszcze podwyższyć wynik. W 57. minucie uderzał Goetze, ale Polaków uratował słupek. Zespół Joachima Loewa lepiej radził sobie z rozegraniem piłki. Kilka razy pod bramką Fabiańskiego robiło się zamieszanie, po którym rywale mieli stały fragment gry. Podopiecznym Nawałki brakowało skuteczności i dokładności przy kluczowych podaniach. W 82. minucie Niemcy ustalili wynik spotkania. Najpierw Mueller uderzał z linii szesnastki. Fabiański nogą odbił piłkę przed siebie, ale dobrze ustawiony był Goetze, który wpakował futbolówkę do siatki.

Ostatecznie Polska przegrała z Niemcami 1:3. Kolejny mecz w eliminacjach Euro 2016 biało-czerwoni zagrają z Gibraltarem 7 września.