PŚ: Nasi siatkarze znowu ograli Rosję! Akcję meczu przeprowadził... trener

Stephane Antiga (fot. Sebastian Borowski / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Niesamowity mecz polskich siatkarzy! Nasi mistrzowie świata w ramach Pucharu Świata pokonali Rosję 3:1. Mecz był jednak pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Niezwykle dramatyczne były dwie pierwsze partie. W pierwszym secie Polacy odskoczyli Rosjanom i prowadzili już 24-20. Niestety, nasi siatkarze zmarnowali... cztery piłki setowe z rzędu. Tymczasem Rosjanie odrobili straty i wygrali partię 28-26.

W drugim secie było jeszcze więcej emocji. Rosjanie doprowadzili do remisu 22-22, a po chwili wyszli na prowadzenie i nawet... zakończyli seta. Przy stanie 25-24 dla Sbornej Kurek trafił w aut - tak uznali sędziowie, a Rosjanie zaczęli się cieszyć. Wtedy jednak Stephane Antiga zdecydował się na sprawdzenie akcji. Powtórka wideo wykazała, że autu nie było! Biało-czerwoni więc wyrównali, a po chwili zdobyli dwa kolejne punkty i wygrali seta.

Podłamani Rosjanie w trzecim secie byli tylko tłem do Polaków. Przegrali go do dziewiętnastu, a ostatnią czwartą partię do dwudziestu dwóch.

Druga wygrana

To druga wygrana Polaków podczas Pucharu Świata. We wtorek pokonaliśmy Tunezję 3:0. W kolejnym spotkaniu zmierzymy się z Argentyną.