PŚ: Polacy ograli Argentynę. W końcówce było nerwowo

PŚ: Polacy ograli Argentynę. W końcówce było nerwowo

Stephane Antiga i Bartosz Kurek (fot. LUKASZ LASKOWSKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W trzecim dniu rozgrywanego w Japonii Pucharu Świata Polska wygrała z Argentyną 3:1. To trzecie zwycięstwo biało-czerwonych podczas tej imprezy.

Pierwszego seta Polacy bez większych problemów wygrali do 18. W drugiej odsłonie meczu sytuacja odwróciła się. Podopieczni Stephane’a Antigi byli nieskuteczni w ataku i psuli zagrywki. Argentyńczycy wypracowali sobie solidną przewagę i wygrali 25:19.

W trzecim secie biało-czerwoni obudzili się przy wyniku 11:7 dla „Abicelestes”. Zaczął funkcjonować blok, w ataku świetnie radził sobie Bartosz Kurek, a na zagrywce w swoim stylu rywali nękał Michał Kubiak. Dzięki temu Polacy wygrali tę partię do 21.

Nerwowa końcówka

Sporo emocji było w czwartym secie. Ekipa Antigi grała pewnie, ale w kluczowym momencie walka toczyła się punkt za punkt. Argentyńczycy mieli już nawet piłkę setową, ale dzięki znakomitej grze blokiem i sprytowi w ataku trzy punkty zgarnęli Polacy. Mecz zakończyła udana akcja Rafała Buszka, który wcisnął piłkę między blok, a siatkę. Tytuł zawodnika spotkania powędrował tym razem do Kubiaka.

W czwartek dzień przerwy. Kolejne spotkanie biało-czerwoni rozegrają w piątek z Iranem, który ma na koncie dwa zwycięstwa i porażkę.

Argentyna - Polska 1:3 (18:25, 25:19, 21:25, 25:27)