LM: Real gromi, Anglicy znowu zawodzą

Karim Benzema zdobył pierwszego gola dla Realu w meczu z Szachtarem (FOT. ALFAQUI/NEWSPIX.PL)Źródło:Newspix.pl
Zakończyły się pierwsze spotkania tegorocznej Ligi Mistrzów. W najciekawszych spotkaniach Real Madryt rozbił Szachtar Donieck 4:0, a Juventus pokonał Manchester City 2:1. Fatalnie zakończył się wyjazd Manchesteru United do Eindhoven. "Czerwone Diabły" przegrały 1:2, a dodatkowo koszmarną kontuzję odniósł Luke Shaw.
Wygrana Realu nie może nikogo dziwić, a po raz kolejny z doskonałej strony pokazał się Cristiano Ronaldo. "Królewscy" otworzyli wynik meczu po pół godziny gry dzięki bramce Karima Benzemy. Po zmianie stron strzelał już tylko Ronaldo. Portugalczyk skompletował hat-tricka, ale dwa z trzech goli zanotował po... rzutach karnych.

W hitowym starciu grupy D Juventus pokonał z kolei na wyjeździe Manchester City. Finaliści ubiegłorocznej Champions League, którzy zaczęli nowy sezon Serie A od potężnego falstartu i w trzech meczach zanotowali jeden punkt, pokonali "The Citizens", którzy do tej pory wygrali w Premier League wszystkie pięć spotkań.

Kibice na Etihad Stadium zobaczyli bramki dopiero w drugiej połowie. Najpierw w 57. minucie piłkę do własnej bramki skierował Giorgio Chiellini, ale goście zdołali odrobić straty. W 70. minucie wyrównał Mandżukić, a w 81. minucie było 2:1 po golu Moraty.

Koszmar Luke'a Shawa

Równie źle poszło drugiej drużynie z Manchesteru. "Czerwone Diabły" fatalnie rozpoczęły mecz - po kilkunastu minutach gry okropnej kontuzji doznał Luke Shaw. Reprezentant Anglii po starciu z Hectorem Moreno złamał nogę z otwarciem. Dla 20-latka to najpewniej już koniec sezonu.

Goście po kontuzji swojego zespołowego kolegi długo nie mogli się otrząsnąć. Sygnał dał w 41. minucie były gracz PSV Memphis Depay, który przedarł się w pole karne i otworzył wynik meczu.

Manchester United dalej napierał, ale marnował okazje. Gospodarze szybko za to wyrównali. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy po rzucie rożnym piłkę głową do siatki skierował... Moreno. Mistrzowie Holandii wyszli na prowadzenie w 57. minucie. Maxime Lestienne napędził kontrę lewym skrzydłem i dograł do Luciano Narsingh, który uderzył głową do siatki.