NA ŻYWO: Manchester United - VfL Wolfsburg

NA ŻYWO: Manchester United - VfL Wolfsburg

Manchester United (fot. Philip Oldham / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Manchester United wygrał z VfL Wolfsburg 2:1 w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. W 4. minucie prowadzenie niemieckiej ekipie dał Caligiuri, ale potem strzelali już tylko gospodarze. W 34. minucie Juan Mata trafił z rzutu karnego, a po przerwie wynik spotkania ustalił Chris Smalling.
 90+3 min.
Koniec! Manchester United wygrywa z VfL Wolfsburg 2:1!
 86 min.
Faul taktyczny Schneiderlina, ale sędzia był łaskawy dla gracza Manchesteru, który ma już kartkę na koncie. Rzut wolny dla gości.
 84 min.
Martial słabo zachował się w szesnastce po dograniu Rooney'a. Nie ma nawet rzutu rożnego dla United.
 79 min.
Young otrzymał żółtą kartkę za opóźnianie gry.
 77 min.
Jung zmienił Trascha (Wolfsburg).
 75 min.
Zamieszanie pod bramką De Gei! Rooney w ostatniej chwili wybił piłkę niemal z linii bramkowej.
 74 min.
Dobry fragment gry gości, to może być bardzo ciekawa końcówka!
 72 min.
Zmiana w United. Za Schweinsteigera wchodzi Jones.
 72 min.
ALEŻ SZCZĘŚCIE MAJĄ GOSPODARZE! Schurrle zakręcił rywalem w szesnastce i płasko uderzył. Zabrakło centymetrów!
 70 min.
Podwójna zmiana w Wolfsburgu. Za Arnolda wchodzi Schurrle. W miejsce Dosta pojawił się Bendtner.
 62 min.
Depay opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Pereira.
 61 min.
Depay ukarany żółtą kartką.
 60 min.
Spokojniejszy fragment gry. Manchester nie musi się już spieszyć. Wolfsburg na razie nie ma pomysłu jak zagrozić bramce rywali.
 55 min.
CALIGIURI! Dobry strzał, ale jeszcze lepsza interwencja bramkarza.
 53 min.
GOOOL! Manchester prowadzi! Fantastycznie zagrał piętą Juan Mata w pole karne. Smalling uniknął spalonego, wyszedł na czystą pozycję i z bliska wślizgiem trafił do bramki!
 50 min.
Dost złapany na spalonym. Gdyby sędzia nie przerwał gry, napastnik Wolfsburga znalazłby się sam na sam z De Geą.
 49 min.
Spokojny początek drugiej połowy. Na razie częściej przy piłce są gospodarze.
 46 min.
W przerwie mieliśmy zmianę w ekipie United. Valencia nie wyszedł na drugą połowę. Zastąpił go Young.

Gramy!
 45 min.
Przerwa! Mamy remis 1:1. Za chwilę druga połowa.
 45 min.
Akcja Wolfsburga, Draxler pędził z piłką wzdłuż linii pola karnego, odegrał do partnera i zbiegł do środka. Kolejne podanie było już jednak niecelne.
 41 min.
Schweinsteiger ukarany żółtą kartką.
 41 min.
Caligiuri uderzył z dystansu, ale zdecydowanie zabrakło dokładności.
 39 min.
Schneiderlin faulował Arnolda. Mamy żółtą kartkę.
 37 min.
DEPAY! Uderzenie, ale w sam środek. Bramkarz odbił piłkę, potem pomocnik United zdecydował się na dobitkę. Rzut rożny.
 34. min
GOOOL! MAMY 1:1! Juan Mata pewnie wykorzystał rzut karny. Uderzył w prawy róg bramki. Benaglio rzucił się w przeciwną stronę.
 33 min.
Caligiuri dostał jeszcze żółta kartkę.
 33 min.
RZUT KARNY DLA MANCHESTERU! Piłkę ręką w polu karnym zagrał Caligiuri.
 31 min.
Draxler w banalny sposób ograł Darmiana na prawym skrzydle, ale potem niedokładnie podał w szesnastkę.
 29 min.
Seria zmarnowanych okazji w wykonaniu graczy United. Wolfsburg teraz skupiony głównie na defensywie.
 28 min.
Długie zagranie Maty w pole karne, ale potem Depay nieczysto uderzył głową. Spokojna interwencja Benaglio.
 26 min.
POWINNO BYĆ 1:1! Martial idealnie wystawił piłkę na drugi słupek, ale Rooney nie trafił z 7 metrów do pustej bramki!
 24 min.
Seria dośrodkowań gospodarzy, ale świetnie czytali grę zawodnicy Wolfsburga. Bez zagrożenia pod bramką Benaglio.
 21 min.
Arnold świetnie rozciągnął grę na prawą stronę. Trasch wpadł z piłką w pole karne, ale dobrze ustawieni byli obrońcy Manchesteru.
 19 min.
Gracze Van Gaala na połowie rywali, ale nic z tego nie wynika. Teraz na strzał zdecydował się Mata, jednak nie mogło to zaskoczyć Benaglio.
 16 min.
Manchester wyraźnie chce szybko odrobić straty. Gospodarzom brakuje teraz chyba tylko szczęścia pod bramką...
 15 min.
Martial minął dwóch rywali w szesnastce i uderzył lewą nogą. Zabrakło trochę precyzji.
 14 min.
JUAN MATA! Świetny strzał gracza United, ale w ostatniej chwili piłkę głową wybił Dante. To powinien być gol, a jest tylko rzut rożny.
 11 min.
Manchester często traci piłkę w środkowej strefie. Wolfsburg błyskawicznie kontruje, ale póki co bez rezultatu.
 9 min.
Rooney zagrał na skrzydło, ale Depay nie doszedł do piłki. Trasch zdążył przerwać akcję rywali.
 7 min.
Jaka będzie odpowiedź Manchesteru? "Czerwone Diabły" przy piłce. Czekamy na klarowną sytuację gospodarzy.
 4 min.
GOOOL! Co za początek Wolfsburga!. Kruse podał krótko w szesnastkę. Tam niepilnowany czekał na piłkę Caligiuri, który pewnym strzałem pokonał bramkarza!
 3 min.
Piłka wędruje z jednej strony na drugą. Nerwowy początek w wykonaniu obu zespołów.

Zaczynamy!

Oba zespoły są już na murawie. Za chwilę pierwszy gwizdek!

Składy:

Manchester: De Gea - Smalling, Darmian, Juan Mata, Blind, Valencia, Schneiderlin, Schweinsteiger, Depay, Martial, Rooney

Wolfsburg: Benaglio - Dante, Naldo, Rodriguez, Caligiuri, Draxler, Trasch, Guilavogui, Arnold, Kruse, Dost

W pierwszej serii spotkań Champions League Manchester przegrał na wyjeździe z PSV Eindhoven 1:2. Był to wyjątkowo pechowy mecz dla angielskiej ekipy. Fatalnego złamania piszczeli doznał Luke Shaw, który wypadł z gry przynajmniej na pół roku. Podopieczni Louisa van Gaala prowadzili od 41. minuty, ale potem stracili dwa gole i wypuścili zwycięstwo z rąk. Wolfsburg wygrał z CSKA Moskwa 1:0 po bramce Juliana Draxlera. Niemiecki zespół razem z PSV stoją aktualnie na czele grupy B.

Lewandowski podciął skrzydła?

Manchester po wzlotach i upadkach jest liderem Premier League. Ma jeden punkt przewagi nad lokalnym rywalem – Manchesterem City. W gorszej sytuacji jest Wolfsburg. Zespół Dietera Heckinga w ostatniej kolejce zremisował z Hannoverem 96 1:1, ale wszyscy mają w pamięci to, co stało się 22 września w meczu 6. kolejki Bundesligi. Wolfsburg przegrał na wyjeździe z Bayernem Monachium 1:5, a wszystkie gole dla Bawarczyków w dziewięć minut zdobył Robert Lewandowski. W pierwszej połowie gra drużyny Heckinga wyglądała nieźle, ale po przerwie polski napastnik, który wszedł z ławki rezerwowych dosłownie zdemolował rywali.

Szkoleniowiec Wolfsburga nie wraca już jednak do tego spotkania i skupia się na rywalizacji w Lidze Mistrzów. – Miejsce, w którym w środę zagramy nazywane jest „Teatrem Marzeń”. My wolimy jednak rzeczywistość. Dobrze zaczęliśmy rywalizację w grupie, ale w najbliższym starciu chcemy wszystkim pokazać, że Wolfsburg jest bardzo dobrym zespołem – mówił Hecking.

Gospodarze faworytem

W ostatnim czasie Manchester w końcu złapał właściwy rytm. „Czerwone Diabły” grają skutecznie i starają się realizować na boisku założenia taktyczne. Widać lepszą, bardziej efektowną grę w ofensywie po sprowadzeniu Anthony'ego Martiala. W starciu z wicemistrzem Niemiec angielska ekipa jest faworytem, ale na pewno nie będzie to „spacerek” dla podopiecznych Van Gaala.

Sytuacja kadrowa w obu ekipach wygląda podobnie. W barwach Manchesteru na pewno nie zagra wspomniany wcześniej Luke Shaw oraz Michael Carrick. Niepewni występu są Marcos Rojo, Antonio Valencia i Ander Herrera. W niemieckim zespole na pewno nie zagra Vieirinha, Koen Casteels, Luiz Gustavo i Robin Knoche. Nie wiadomo czy do dyspozycji trenera Heckinga będzie Felipe Lopes.

Początek meczu Manchester United - VfL Wolfsburg o 20:45. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.