LM: Sevilla bezradna w Turynie, porażka Atletico

LM: Sevilla bezradna w Turynie, porażka Atletico

Cristiano Ronaldo (fot. Ludvig Thunman / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów Sevilla Grzegorza Krychowiaka przegrała z Juventusem 2:0. Porażki doznało także Atletico, które na własnym stadionie uległo Benfice Lizbona 1:2.

W Turynie pierwszy gol padł w 41. minucie. Barzagli zagrał do środka, a głowa piłkę do siatki wpakował Morata. Sevilla nie była w stanie odpowiedzieć, a w końcówce spotkania przyjęła kolejny cios rywali. Zaza popisał się efektownym rajdem z piłką, który zakończył pewnym płaskim strzałem. Futbolówka trafiła do siatki, a Juventus ostatecznie wygrał 2:0. Cały mecz w barwach Sevilli rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Więcej emocji było w Madrycie, gdzie Atletico przegrało z Benfiką 1:2. Gospodarze pierwsi objęli prowadzenie w 23. minucie, a do siatki trafił Correa. Potem strzelali już tylko przyjezdni. W 36. minucie do remisu doprowadził Gaitan. Po przerwie trzy punkty swojej drużynie zapewnił Guedes.

Historyczne gole Ronaldo

Głównym bohaterem Realu w meczu z Malmoe został Cristiano Ronaldo. „Królewscy” wygrali 2:0, a Portugalczyk zdobył dwie historyczne bramki. Pierwsza była trafieniem numer 500 w jego karierze. Druga otworzyła nowa serię gwiazdora Realu i ustaliła wynik spotkania ze szwedzkim zespołem.

Najwięcej goli w środę padło w meczu CSKA Moskwa – PSV Eindhoven. Gospodarze wygrali 3:2, a holenderski zespół od 80. minuty grał w osłabieniu po tym, jak Arias dostał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska.