WTA Pekin: Radwańska już w ćwierćfinale. Kolejna rywalka skreczowała

WTA Pekin: Radwańska już w ćwierćfinale. Kolejna rywalka skreczowała

Agnieszka Radwańska (FOT.AFLO/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Pekinie. Polka awansowała kosztem Madison Keys, która przegrała pierwszą partię z krakowianką, a następnie skreczowała.
W pierwszym secie kibice obejrzeli aż pięć przełamań. Radwańska szybko wyszła na prowadzenie 2:0, a wkrótce 4:1, ale Keys nadrobiła straty i doprowadziła do stanu 3:4. Dwa kolejne gemy jednak Amerykanka znowu przegrała i całą pierwszą partię do trzech.

Do drugiego seta nie doszło. W trakcie przerwy Keys zdecydowała się na skorzystanie z pomocy medycznej. Na kort wróciła, ale tylko po to, aby podziękować Radwańskiej za mecz i wyjaśnić swoją sytuację.

Co ciekawe, w poprzedniej rundzie rywalka Polki także skreczowała, a w pierwszym turniejowym meczu rywalka krakowianki dokończyła mecz z kontuzją.

W ćwierćfinale Agnieszka zmierzy się z Angelique Kerber lub Caroline Wozniacki.