Polacy wygrali kolejne spotkanie i są na drodze do ćwierćfinału

Polacy wygrali kolejne spotkanie i są na drodze do ćwierćfinału

Stephane Antiga (fot. Sebastian Borowski / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Siatkarska reprezentacja Polski wygrała 10 października swój drugi mecz w ramach rozgrywanych w Bułgarii i Włoszech Mistrzostw Europy. Polacy tryumfowali nad Słowenią 3:1.
Mimo zwycięstwa, spotkania przeciwko ekipie Słowenii, nasza reprezentacja nie może zaliczyć do szczególnie udanych, może za wyjątkiem ostatniego seta. Polacy pierwszą partię rozstrzygnęli na swoją korzyść 25:21, drugą przegrali po nerwowej końcówce walki na przewagi 28:30, w trzeciej naszym zawodnikom pomógł zwyciężyć Michał Kubiak, którego dwie ostatnie akcje dały nam zwycięstwo 28:26, aby ostatecznie w czwartym secie rozbić przeciwników 25:1.

Dziś, 11 października Polacy zagrają z Białorusinami, którzy dotychczas przegrali dwa swoje spotkania. Jeśli drużyna prowadzona przez Stephane'a Antigę wygra przynajmniej dwa sety, awansuje bezpośrednio do ćwierćfinału rozgrywek o czempionat Europy.