Skandal w Dublinie. Bośniacy wygwizdali minutę ciszy

Skandal w Dublinie. Bośniacy wygwizdali minutę ciszy

Bośniaccy kibice wygwizdali minutę ciszy (fot. sxc)
Wydarzenia sportowe na całym świecie poprzedzane są minutą ciszy poświęconą pamięci ofiar piątkowych zamachów terrorystycznych w Paryżu. Podczas meczu barażowego do EURO 2016 pomiędzy Irlandią i Bośnią i Hercegowiną doszło do niespodziewanej sytuacji.
Podczas, gdy obie drużyny zebrały się na środku boiska w Dublinie, by chwilą milczenia wspomnieć ofiary ataków terrorystycznych we Francji, kibice reprezentacji gości dopuścili się - jak mówią nawet Bośniacy - haniebnego czynu. Minuta ciszy została przerwana gwizdami i donośnymi okrzykami.

Zachowanie przyjezdnych fanów spotkało się z żywiołową reakcją irlandzkich kibiców. Brytyjskie media określiły Bośniaków mianem klaunów. W kraju pisano o gwiżdżących, że przynieśli narodowi wstyd.

Spotkanie w Dublinie zakończyło się zwycięstwem Irlandczyków 2:0 i to oni pojadą na Mistrzostwa Europy do Francji. Pierwszy mecz w Zenicy zakończył się remisem 1:1.