Barcelona rozbiła Deportivo. Trwa walka o mistrzostwo Hiszpanii

Barcelona rozbiła Deportivo. Trwa walka o mistrzostwo Hiszpanii

Marc Bartra, FC Barcelona
Marc Bartra, FC Barcelona Źródło:X / @FCBarcelona, MIGUEL RUIZ - FCB
FC Barcelona po trzech porażkach była już przez niektórych spisywana na straty w wyścigu o mistrzostwo Hiszpanii, ale „Duma Katalonii” w środę efektownie potwierdziła, że nie odda łatwo fotela lidera.

Wyjazdowe starcie z Deportivo od początku układało się po myśli Barcelony. W 24. minucie było już 2:0 dla gości po golach Luisa Suareza. Najpierw trafił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ivana Rakiticia, a potem po kapitalnym podaniu od Lionela Messiego.

Po przerwie szybko na listę strzelców wpisał się Ivan Rakitić. Zespół Luisa Enrique rzucił wszystkie siły do ataku i trzeba przyznać, że Deportivo mogło pokusić się chociaż o honorową bramkę, bowiem Barcelona zostawiała sporo wolnego miejsca.

Nic takiego jednak nie miało miejsca. Katalończycy grali jak w transie. Kolejne dwa gole strzelił Suarez, potem do siatki trafiali Messi i Marc Bartra. Wynik spotkania w 81. minucie ustalił Suarez. Ostatecznie mecz z Deportivo Barcelona wygrała 8:0.

Pozostali kandydaci do mistrzostwa także wykonali pewnie swoje zadania. Atletico Madryt wygrało z Athletic Bilbao 1:0 po bramce Fernando Torresa w pierwszej połowie. Z kolei Real Madryt wygrał 3:0 z Villareal. Dla „Królewskich” strzelali Benzema, Vasquez i Modrić.

Źródło: Wprost.pl