Pierwszy krok za nami. Polscy siatkarze rozgromili Egipcjan

Pierwszy krok za nami. Polscy siatkarze rozgromili Egipcjan

Reprezentanci Polski w siatkówce podczas turnieju Ligi Światowej
Reprezentanci Polski w siatkówce podczas turnieju Ligi Światowej Źródło: Newspix.pl / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT
Nieco ponad godzinę trwał pierwszy mecz polskich siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Podopieczni Stephane'a Antigi pewnie pokonali reprezentację Egiptu 3:0 (25:18, 25:20, 25:17). We wtorek Biało-Czerwoni zmierzą się z prowadzoną przez byłego trenera naszej kadry Raula Lozano reprezentacją Iranu.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando Polaków, którzy nie pozwalali rywalom na zmniejszenie dystansu i pewnie wygrywali wymiany piłek. Świetnie funkcjonował polski blok i atak, gdzie brylowali Bartosz Kurek i Michał Kubiak.

Druga partia rozpoczęła się od dobrej gry Egipcjan, którzy w pewnym momencie prowadzili już 9:5. W końcu jednak Polacy skoncentrowali się i doprowadzili do remisu 10:10. Następnych kilka akcji to zacięta wymiana ciosów i gra punkt za punkt. Przeciwnicy zaczęli trafić, gdy w polu zagrywki pojawił się Mateusz Bieniek. Polacy wyszli na prowadzenie 18:15 i już do końca seta nie dali sobie wydrzeć przewagi. Drugą odsłonę meczu wygrali do 20.

Trzeci set to już całkowita dominacja Polaków, którzy od początku kontrolowali przebieg gry, zaczynając od wysokiej przewagi. Dzięki bardzo dobrym atakom Kubiaka nasz zespół prowadził 8:1. W drugiej połowie trzeciej partii trener postanowił wprowadzić do gry rezerwowych. Mimo tych zmian, drużyna do końca utrzymała koncentrację i zwyciężyła do 17.

Polska - Egipt 3:0 (25:18, 25:20, 25:17)

Polska: Bartosz Kurek, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Michał Kubika, Mateusz Mika, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (libero) oraz Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Piotr Nowakowski.

Egipt: Abd Elhalim Mohamed Abou, Mamdouh Abdelrehim, Ahmed Afifi, Hossam Abdalla, Badawy Mohamed Moneim, Ahmed Elkotb, Ahmed Abdelaal (libero).