Kapitalny Stoch! Polak zwyciężył w Wiśle i został liderem Pucharu Świata

Kapitalny Stoch! Polak zwyciężył w Wiśle i został liderem Pucharu Świata

Kamil Stoch podczas konkursu w Wiśle
Kamil Stoch podczas konkursu w Wiśle Źródło: Newspix.pl / Rafal Rusek
Kamil Stoch zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w Wiśle. Dzięki tej wygranej Stoch stał się nowym liderem PŚ.

Po sukcesach Polaków w Turnieju Czterech Skoczni, wielu kibiców liczyło, że w konkursie Pucharu Świata na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle na podium zobaczymy tylko reprezentantów naszego kraju. Choć tak się ostatecznie nie stało, najwięcej radości rodakom przyniósł niezawodny Kamil Stoch, który zwyciężył w zawodach, wyprzedzając drugiego Stefana Krafta o 16,3 punktu.

Stoch już w pierwszej serii objął prowadzenie, a w drugiej serii skoków tylko przypieczętował swoją dominację tego dnia. Trzeci tego dnia Andreas Wellinger tracił do zwycięzcy 18,9 punktu. Wraz z tym zwycięstwem Stoch objął prowadzenie w ogólnej klasyfikacji w Pucharze Świata i na najbliższych zawodach, ponownie w Wiśle w niedzielę, przywdzieje żółtą koszulkę lidera.

Nie zawiedli też inni Polacy, bowiem w pierwszej dziesiątce znalazło się trzech biało-czerwonych. Oprócz Stocha byli to Piotr Żyła i Maciej Kot. Żyła, pochodzący z Wisły, "na swoim terenie" zajął 7. miejsce, a Kot - 9.

W drugiej i trzeciej dziesiątce konkursu, a więc na miejscach, które dają punkty do klasyfikacji generalnej, znaleźli się też: Jan Ziobro, Stefan Hula i Dawid Kubacki.