Mamy złoty medal! Kamil Stoch mistrzem olimpijskim

Kamil Stoch
Kamil Stoch Źródło: Newspix.pl / NORDPOLE
Kamil Stoch obronił złoty medal olimpijski na dużej skoczni! Niemiec Andreas Wellinger zdobył srebro. Norweg Robert Johansson znalazł się na najniższym stopniu podium.

Stoch wygrał z Wellingerem o 3,4 pkt. i tym samym wywalczył trzecie złoto w karierze na igrzyskach olimpijskich. Druga seria konkursu na dużej skoczni w Pjongczangu trzymała wszystkich w napięciu do ostatniej chwili. Prowadził Wellinger, który oddał świetny skok na odległość 142 metrów. Stoch prowadził po pierwszej w serii i w drugiej odsłonie zawodów wszystko było w jego rękach. Polak w ostatecznej próbie uzyskał 136,5 metra, ale utrzymał przewagę, dostał wysokie noty i obronił pierwsze miejsce.

Srebrny medal zdobył Niemiec Andreas Wellinger. Z kolei Norweg Robert Johansson znalazł się na najniższym stopniu podium. Jak podkreśla TVP Sport, Kamil Stoch został najstarszym indywidualnym mistrzem olimpijskim w historii skoków narciarskich. Zawodnikowi za pośrednictwem Twittera pogratulował już prezydent Andrzej Duda.

A jak spisali się pozostali Polacy? Dawid Kubacki zajął ostatecznie 10. miejsce. Stefana Hulę sklasyfikowano na 15. pozycji, a Macieja Kota na 19. miejscu.