Argentyna    Chorwacja
Argentyna   Chorwacja
0 3
Sergio Aguero
Już dzisiaj Chorwacja może przypieczętować awans z fazy grupowej Mistrzostw Świata w Rosji. Warunkiem są trzy punkty zdobyte w meczu z Argentyną, która jest pod ścianą po remisie z Islandią. Początek spotkania Argentyna - Chorwacja o godz. 20. Relacja NA ŻYWO będzie dostępna na Wprost.pl.

90+4 min.
KOOONIEC! Kapitalne widowisko zakończone kompromitacją Argentyny. Z kolei Chorwaci są już w 1/8 finału mundialu. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji na Wprost.pl!
 90+3 min.
Corluka zmienił Mandżukicia.
 90+2 min.
GOOOOOL! To była akcja jak z podwórka! Chorwaci rozklepali rywali, którzy stali jak wryci. Rakitić do spółki z Kovaciciem rozmontowali obronę Argentyny.
 90+1 min.
MESSI! Zablokowany strzał Argentyńczyka, nie znalazł wolnego miejsca na skuteczne uderzenie.
 90 min.
Chorwaci w ofensywie. Argentyna zgaszona, chyba już pogodzona z tym, co się stało...
 87 min.
Pavon ukarany żółtą kartką.
 86 min.
POPRZECZKA! Rakitić uderzył z rzutu wolnego i sprawdził wytrzymałość bramki. Mogło być 3:0!
 85 min.
Otamendi kopnął piłką w leżącego Rakiticia, a po chwili wdał się w przepychankę z Modriciem. Żółta kartka dla Argentyńczyka.
 84 min.
Awantura! Piłkarze przepychają się na boisku. Sędzia studzi emocje kartkami.
 83 min.
Czy to był decydujący strzał? Argentyńczycy stoją jak sparaliżowani. Zostało jeszcze kilka minut...
 80 min.
GOOOOOOL! Modrić huknął z 25 metrów przy samym słupku. Kapitany strzał i mamy 2:0 dla Chorwacji!
 79 min.
Rzut rożny dla Argentyny... Perisić wybił piłkę. Po chwili kolejne dośrodkowanie z akcji, ale tym razem Mandżukić popracował w defensywie.
 77 min.
Rakitić ucierpiał w starciu z rywalem. Na chwilę zszedł z boiska, ale już wrócił do gry.
 75 min.
Doskonale ustawiają się Chorwaci, Argentyńczycy nie mają miejsca, by przedostać się pod bramkę rywali!
 73 min.
Rozpaczliwie bronili się Argentyńczycy, Mandżukić zagrywał w szesnastkę, później zrobiło się zamieszanie w polu karnym. Mieli sporo szczęścia gracze Albicelestes
 71 min.
Argentyńczycy jeszcze próbują coś zdziałać w ofensywie. Dybala dał o sobie znać strzałem lewą nogą, ale zdecydowanie zabrakło precyzji.
 68 min.
I kolejna zmiana w ekipie Argentyny. Dybala pojawia się za Pereza.
 67 min.
Vrsaljko ukarany żółtą kartką.
 67 min.
Tymczasem Twitter komentuje to, co zrobił Caballero...

66 min.
Trwa wymiana ciosów! Mandżukić teraz trafia w boczną siatkę.
 64 min.
WIELKIE ZAMIESZANIE! Będzie tylko rzut rożny po tym, jak zagotowało się w szesnastce Chorwatów. Mieli teraz sporo szczęścia. W ostatniej chwili Rakitić zablokował Messiego.
 63 min.
Messi w swoim stylu walczył i próbował mijać rywali na linii szesnastki, ale to był rajd rozpaczy. Po chwili stracił piłkę.
 61 min.
Gubią się Argentyńczycy, Messi jest kompletnie niewidoczny. Jeśli ktoś ma pomóc tej drużynie odwrócić fatalny wynik, to właśnie on!
 58 min.
Mandżukić ukarany żółtą kartką.
 57 min.
Boisko opuszcza także strzelec bramki Ante Rebić. Zmienił go Kramarić.
 56 min.
Kolejna zmiana. Pavon wchodzi za Salvio. bardzo szybko reaguje na to, co się dzieje trener Jorge Sampaoli.
 55 min.
Zapowiadana wcześniej zmiana. Higuain pojawił się za Aguero.
 54 min.
No to teraz mecz zacznie nam się na dobre. Argentyna jest pod ścianą!
 53 min.
GOOOOL! Jaki błąd Caballero! Argentyński bramkarz dosłownie wyłożył piłkę do Rebicia, który huknął na dalszy słupek!
 53 min.
Do wejścia szykuje się Higuain. Może on da trochę świeżości ofensywie Argentyny?
 52 min.
Kontra Chorwatów, Rebić faulowany na środku boiska i mamy żółtą kartkę! Ukarany Mercado.
 50 min.
Perisić zagrał w szesnastkę, ale Perez dobrze to wyczuł i udało mu się wybić piłkę.
 47 min.
Chorwaci przy piłce, ale Argentyńczycy błyskawicznie doskakują do rywali.

GRAMY!
 45+2 min.
Przerwa! To było niezłe 45 minut, chociaż końcówka tej połowy nie przyniosła żadnych ciekawych sytuacji. Wracamy za moment na kolejną odsłonę meczu.
 45 +2 min.
REBIĆ! Wbiegał w pole karne, mógł podawać do Perisicia, ale zdecydował się na strzał. To była najgorsza możliwa decyzja. Fatalne pudło.
 45 min.
Sędzia doliczył 2 minuty.
 43 min.
Długie zagranie do Rebicia, ale ten faulował rywala w szesnastce. Nic z tej akcji Chorwatów już nie wyjdzie.
 41 min.
Ostatnie minuty tej połowy należą do Argentyny. Chorwaci na swojej części boiska czekają na szansę, by wyjść z kontrą.
 39 min.
Faul i żółta kartka dla Rebicia.
 38 min.
Wracamy do gry, ale Mercado jest poza boiskiem. Wygląda na to, że za moment wróci na murawę.
 36 min.
Mercado zderzył się z Rebiciem, to musiało być bolesne. Argentyńczyk nie podnosi się z boiska.
 35 min.
Argentyńczycy na połowie rywali. Może jeszcze w tej połowie przeprowadzą jakąś zabójczą akcję?
 33 min.
MANDŻUKIĆ! To była świetna piłka w szesnastkę, a całą akcję zamykał piłkarz Juventusu. Futbolówka po uderzeniu głową przeleciała jednak obok słupka. Było tak blisko!
 32 min.
Pół godziny gry za nami, oglądamy dynamiczne widowisko. Trochę lepsze wrażenie sprawia Argentyna, ale Chorwaci błyskawicznie kontrują. Cały czas czekamy na przebudzenie Messiego.
 30 min.
JAK TO NIE WPADŁO? Nieporozumienie chorwackich obrońców, piłka znalazła się pod nogami Pereza. Jego zadaniem było trafić do pustej bramki, ale fatalnie spudłował!
 28 min.
Zagranie Messiego w szesnastkę, ale nikt nie miał szans dojść do piłki. To Aguero powinien wbiegać w pole karne.
 26 min.
Szansa Argentyny! Zagranie do Messiego, już wydawało się, że gwiazdor Barcelony będzie mógł uderzyć piłkę głową, ale jeden z obrońców przeciął podanie w ostatniej chwili.
 22 min.
Znowu faulowany był Mandżukić. Zawodnicy nie przebierają dzisiaj w środkach. Oglądamy zacięte widowisko.
 20 min.
To mogło skończyć się źle dla Argentyny! Caballero nieodpowiedzialnie zagrał krótką piłkę do swojego kolegi. Błyskawicznie znalazł się przy niej Mandżukić, ale nie potrafił wykorzystać prezentu od rywali.
 18 min.
Szybsza akcja Argentyny, Messi wziął na plecy trzech rywali, ale po chwili stracił piłkę.
 16 min.
Perez zderzył się z Rakiticiem, obaj ucierpieli w tej sytuacji. Między pozostałymi zawodnikami zaczęły się małe przepychanki, ale sędzia panuje nad sytuacją.
 14 min.
Krótko rozegrany rzut rożny, Argentyna przy piłce. Albicelestes pod presją wycofali grę na własną połowę.
 13 min.
MEZA! Mocny strzał, ale rywal zablokował piłkę. Będzie rzut rożny dla Argentyny.
 13 min.
Podanie do Messiego w pole karne, gracz Barcelony próbował przyjmować futbolówkę, ale pierwszy złapał ją Subasić.
 12 min.
Wysoko są ustawieni Chorwaci. Argentyna już nie gra tak odważnie, jak przez pierwszych kilka minut.
 11 min.
Zamieszanie w polu karnym Argentyny, dobra akcja Chorwatów. W ostatnim momencie zabrakło dobrego dogrania. Wcześniej precyzyjną górną piłką w szesnastkę popisał się Rakitić.
 9 min.
Mandżukić nie podnosi się z boiska po tym, jak starł się z rywalem. Zatrzymywał go Tagliafico.
 8 min.
Statystyki dwóch kluczowych graczy - Messiego i Modricia. Zobaczcie, jak to wygląda.
 7 min.
Otamendi brutalnie zatrzymany przez Mandzukicia. Argentyńczyk przez chwilę nie podnosił się z murawy, ale już wszystko w porządku.
 5 min.
CO ZA SZANSA! Perisić w akcji indywidualnej, uderzył lewą nogą na dalszy słupek, ale świetnie odbił piłkę Caballero!
 4 min.
Chorwaci podchodzą wyżej i teraz odzyskali piłkę. Argentyńczycy błyskawicznie przerywają akcje rywali.
 2 min.
Argentyńczycy od początku przy piłce. Chcą pokazać, że dla nich dzisiaj liczą się tylko 3 punkty.

ZACZYNAMY!
 19:53
I ruszyli! Za moment wysłuchamy hymnów, a potem będziemy czekać już tylko na pierwszy gwizdek.
 19:49
Zostało 10 minut! Oba zespoły już wychodzą z szatni i ustawiają się w korytarzu prowadzącym na boisko.
 19:26
Nieco ponad 30 minut zostało do rozpoczęcia dzisiejszego mundialowego hitu!
 19:15
Znamy składy na dzisiejszy mecz!

Argentyna i Chorwacja to faworyci do awansu z grupy D na . Tak wygląda to „na papierze”, ale ostatni mecz „Albicelestes” z debiutującą na mundialu Islandią pokazał, że faworyci wcale nie mają łatwiej i nie dostają punktów za darmo.

Argentyna znowu będzie faworytem w czwartkowym starciu, ale nie może zlekceważyć Chorwacji, która w swojej kadrze ma graczy z czołowych europejskich klubów. To m.in. Luka Modrić z Realu Madryt, Ivan Rakitić z Barcelony oraz Mario Mandżukić z Juventusu Turyn.

Przewidywane składy:

Argentyna: Caballero - Mercado, Otamendi, Tagliafico - Salvio, Mascherano, Meza, Acuna - Messi, Aguero, Pavon.

Chorwacja: Subasić - Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinic - Rakitić, Badelj - Brozović, Modrić, Perisic - Mandzukic​.

Gdzie oglądać mecz Argentyna - Chorwacja?

Relacja NA ŻYWO z meczu Argentyna - Chorwacja będzie dostępna na Wprost.pl. Przed pierwszym gwizdkiem podamy wyjściowe jedenastki, a później minuta po minucie opiszemy to, co wydarzy się na boisku w Niżnym Nowogrodzie. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi , TVP Sport oraz w internecie sport.tvp.pl.