Robert Lewandowski przeszedł operację. Bayern wydał komunikat

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Źródło:Newspix.pl / PIXATHLON
Bayern Monachium zakończył już swoje zmagania w 2019 roku, a piłkarze z Bawarii na ligowe boiska powrócą w drugiej połowie stycznia. Lekarze monachijskiego klubu postanowili wykorzystać tę przerwę na leczenie Roberta Lewandowskiego, który musiał poddać się operacji pachwiny.

„Wieczorem, po zwycięstwie Bayernu 2:0 z Wolfsburgiem, przeszedł operację lewej pachwiny, która zakończyła się sukcesem. Polski superstrzelec, który ukończył półmetek sezonu na szczycie tabeli strzelców z dorobkiem 19 bramek, ma teraz kilka dni odpoczynku”– czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Bayernu Monachium. Fani kapitana polskiej reprezentacji nie muszą jednak się niepokoić. Zabieg był planowany od dłuższego czasu, a jego termin wybrano tak, by Lewandowski zdążył wykurować się przed drugą częścią sezonu.

Lewandowski nie tylko pozostaje najskuteczniejszym zawodnikiem Bundesligi w tym sezonie, ale zamknął 2019 rok z imponującym dorobkiem, który uczynił go czołowym strzelcem w Europie. Polak od stycznia do grudnia strzelił 54 bramek w 58 meczach, wyprzedzając tym samym drugiego Leo Messiego (50 goli w 58 meczach) oraz Kyliana Mbappe (44 trafienia w 49 spotkaniach). Na dalszych pozycjach znaleźli się kolejno: Raheem Sterling, Cristiano Ronaldo, Alfredo Morelos, Andraz Sporar, Erik Sroga, Karim Benzema oraz Sergio Aguero.