Kubacki zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni, politycy gratulują. Morawiecki: Dawid, stałeś się historią

Kubacki zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni, politycy gratulują. Morawiecki: Dawid, stałeś się historią

Dawid Kubacki niesiony przez Kamila Stocha i Piotra Żyłę
Dawid Kubacki niesiony przez Kamila Stocha i Piotra Żyłę Źródło: Newspix.pl / Radoslaw Jozwiak / Cyfrasport
„Gratulacje Dawid, stałeś się historią!” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki gratulując Dawidowi Kubackiemu zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. Gratulacje polskiemu skoczkowi złożył też prezydent Andrzej Duda.

W poniedziałek 6 stycznia Dawid Kubacki zwyciężył w finałowym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen i jednocześnie zajął pierwsze miejsce w całych prestiżowych zawodach. Gratulacje złożył mu prezydent.

Wielki dzień dla Polski w Bischofshofen! Brawo Dawid Kubacki - Triumfator Turnieju Czterech Skoczni! Dziękujemy i gratulujemy!” – napisał na Twitterze . – „Brawa i podziękowania także dla całej Ekipy! Każdy indywidualny sukces ma zawsze swój zespołowy wymiar! Brawo Biało-Czerwoni! Brawo Dawid Kubacki!!!” – dodał.

Również premier postanowił pogratulować polskiemu skoczkowi. „Dawid Kubacki królem niemieckich i austriackich skoczni! 68. Turniej Czterech Skoczni trzymał nas w ogromnej niepewności, zawodnicy budowali napięcie i emocje, ale nie mogło skończyć się inaczej niż happy endem” – napisał szef rządu na Twitterze. – „Gratulacje Dawid, stałeś się historią”! – dodał.

Gratulacje złożyli też liderzy opozycji: .

twittertwitter

Kubacki jest trzecim w historii Polakiem, który zwyciężył w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. W 2001 roku w TCS zwyciężył Adam Małysz, a Kamil Stoch, dokonał tej sztuki dwukrotnie: w 2017 i 2018 roku.