Tsitsipas nie odwrócił losów spotkania. Miedwiediew w finale Australian Open

Tsitsipas nie odwrócił losów spotkania. Miedwiediew w finale Australian Open

Daniił Miedwiediew
Daniił MiedwiediewŹródło:Newspix.pl / ZUMA
Chwilowy zryw w wykonaniu Stefanosa Tsitsipasa w trzecim secie nie wystarczył, aby odwrócić losy spotkania. Daniił Miedwiediew zagra z Novakiem Djokoviciem w finale turnieju Australian Open.

Daniił Miedwiediew i Stefanos Tsitsipas stoczyli pojedynek o finał Australian Open. Pierwsze dwa sety były rozgrywane pod dyktando Rosjanina (6:4, 6:2), który jest sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu ATP. Z upływem czasu wydawało się, że Miedwiediew ma coraz większą przewagę nad Grekiem, który sprawił dużą niespodziankę, wygrywając w ćwierćfinale z Rafaelem Nadalem.

Początek trzeciego seta nie zapowiadał, że Tsitsipas (6. ATP) może odwrócić losy spotkania. Daniił Miedwiediew szybko wyszedł na prowadzenie 2:0, a po dwóch kolejnych gemach wciąż utrzymywała się przewaga przełamania (3:1). Na tym etapie gry Grek wzniósł się na wyższy poziom i kolejne trzy gemy padły jego łupem. Mecz stał się bardzo wyrównany do stanu 5:5. Wówczas przy podaniu Stefanosa Tsitsipasa Rosjanin miał trzy szanse na breakpointa. Miedwiediew wykorzystał drugą okazję na przełamanie, a zwycięstwo w meczu przypieczętował łatwym gemem przy własnym podaniu. Mecz zakończył się wynikiem (6:4, 6:2, 7:5).

Australian Open 2021. Kto zagra w finale?

Już w najbliższą niedzielę, 21 lutego, Daniił Miedwiediew zagra z Novakiem Djokoviciem w finale turnieju Australian Open.

Serena Williams ze łzami w oczach opuszcza konferencję prasową. „Gdybym się żegnała…”