Ronaldo ostentacyjnie zszedł z boiska. Nie spodobała mu się decyzja sędziego

Ronaldo ostentacyjnie zszedł z boiska. Nie spodobała mu się decyzja sędziego

Cristiano Ronaldo
Cristiano RonaldoŹródło:Newspix.pl / ZUMA
Reprezentacja Portugalii zremisowała w eliminacjach do mistrzostw świata z Serbią, a po meczu dużo mówiło się o kontrowersyjnej decyzji sędziego podjętej pod koniec spotkania. Arbiter nie uznał prawidłowo zdobytej bramki Cristiano Ronaldo, co na tyle zdenerwowało gwiazdora Juventusu, że ten postanowił opuścić boisko.

Portugalia mierzy się w eliminacjach do mundialu z Serbią, Luksemburgiem, Azerbejdżanem i Irlandią. Na rozpoczęcie kwalifikacji podopieczni Fernando Santosa skromnie wygrali z Azerami (1:0), a Serbowie pokonali 3:2 Irlandię. Sobotni mecz był więc starciem o fotel lidera grupy A. Starciem, które wywołało dużo kontrowersji.

Nieuznany gol Cristiano Ronaldo

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla Portugalczyków, którzy już w 11. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Diego Joty. Gracz Liverpoolu jeszcze przed przerwą podwyższył prowadzenie, dając swojej drużynie teoretycznie bezpieczną przewagę. Bramki Aleksandara Mitrovicia i Filipa Kosticia po przerwie sprawiły jednak, że od 60. minuty był remis.

Pod koniec spotkania Portugalczycy ciągle atakowali, dążąc do zdobycia bramki na 3:2. Ta sztuka udało się , jednak piłkę zza linii bramkowej wybijał obrońca, co zmyliło sędziego. Powtórki wskazywały, że futbolówka minęła linię, ale arbiter nie mając do dyspozycji systemu VAR podjął błędną decyzję i nie uznał trafienia. Wściekły kapitan ekipy gości postanowił więc ostentacyjnie opuścić boisko jeszcze przed końcem meczu. Spotkanie ostatecznie zakończyło się rezultatem 2:2.