Paryż: drugie miejsce piłkarzy ręcznych

Francja pokonała Polskę 26:20 (16:15) w decydującym meczu turnieju piłkarzy ręcznych w paryskiej hali Bercy.

Trzecie miejsce zajęła Tunezja, a czwarte Islandia. W meczu tych drużyn padł remis 30:30 (16:15).

Polska: Maciej Stęczniewski, Marcin Wichary - Tomasz Tłuczyński 3, Krzysztof Lijewski 2, Patryk Kuchczyński 4, Zbigniew Kwiatkowski, Karol Bielecki 4, Bartłomiej Jaszka 2, Mariusz Jurasik 1, Michał Jurecki 1, Bartosz Jurecki 1, Mateusz Jachlewski 2, Rafał Kuptel.

Francja: Ploquin, Karaboue, Omeyer - Fernandez 3, Dinart 1, Burdet 1, Karabatic 5, Kempe 2, Abati 4, Abalo 5, Guigou 5

Widzów: 10 tys.

Tylko końcówka pierwszej i początek drugiej połowy mógł się podobać w wykonaniu podopiecznych trenera Bogdana Wenty.

Pierwsze minuty to podobnie jak w poprzednich meczach polskiej drużyny w Paryżu słaba postawa, brak należytej koncentracji i przewaga rywali. Gospodarze prowadzili 4:0 i pierwszego gola "biało-czerwoni" zdobyli w siódmej minucie.

Pierwszy przełom nastąpił w 15. minucie, przy prowadzeniu Francuzów 10:4. Na boisku pojawił się Karol Bielecki i Polacy zaczęli odrabiać straty. Przed przerwą zdobyli trzy gole z rzędu i do szatni udali się przegrywając tylko 15:16.

Pierwszy gol w drugiej części padł po 4.36 gry, a jej autorem był Tomasz Tłuczyński. W 38. minucie po rzucie Kuchczyńskiego polski zespół po raz pierwszy objął prowadzenie 17:16.

Na następnego gola w wykonaniu podopiecznych trenera Wenty trzeba było czekać aż 18 minut. W tym czasie Francuzi rzucili osiem goli z rzędu i było praktycznie po meczu.

Tabela końcowa:

1. Francja 6 3 0 0 91-76 +15 2. Polska 4 2 0 1 86-85 +1 3. Tunezja 1 0 1 2 86-90 -4 4. Islandia 1 0 1 2 89-101 -12