Memoriał Wagnera 2021. Polska nie dała szans Norwegii. Wysokie zwycięstwo Biało-Czerwonych

Memoriał Wagnera 2021. Polska nie dała szans Norwegii. Wysokie zwycięstwo Biało-Czerwonych

Mateusz Bieniek
Mateusz Bieniek Źródło: Newspix.pl / PressFocus
Polska – Norwegia to pierwsze spotkanie Biało-Czerwonych podczas tegorocznego Memoriału Huberta Wagnera. Podopieczni Vitala Heynena zgodnie z przewidywaniami wygrali mecz bez straty seta.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to rozgrywki, które odbywają się co roku na cześć legendarnego polskiego trenera. Zazwyczaj służą one Polakom jako przygotowania do innych turniejów o znacznie większej randze. Nie inaczej jest tym razem, ponieważ już 23 lipca rozpoczną się i właśnie do udziału w nich szykują się nasi reprezentanci.

Trzy sety i do szatni

Na boisku w zespole reprezentacji Polski pojawiła się następująca szóstka: Nowakowski, Kaczmarek, Łomacz, Śliwka, Semeniuk i Bieniek, a także libero – Zatorski. Pierwsza partia to dominacja Biało-Czerwonych. Polacy szybko zdobyli paropunktowe prowadzenie, a potem tylko sukcesywnie je zwiększali. Set zakończył się wynikiem 25:13 dla naszych siatkarzy.

Druga partia to powtórka z rozrywki, aczkolwiek tym razem Polacy oddali swoim przeciwnikom jeden punkt więcej. (25:14). W trzecim secie Norwegowie dłużej utrzymywali kontakt punktowy z naszą reprezentacją. Biało-Czerwoni siatkarze na początku partii przegrywali nawet 5:7. Podopieczni Vitala Heynena odzyskali jednak szybko wigor i wrócili na prowadzenie. W ostatnim secie wygrali oni 25:20. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0

Nasi siatkarze już w sobotę zagrają kolejny mecz w ramach Memoriału Huberta Wagnera. 10 lipca Polska zmierzy się w Azerbejdżanem. Początek spotkania o godzinie 18.