Przeżyjmy to jeszcze raz. Tak Tomala zdobywał złoto igrzysk

Przeżyjmy to jeszcze raz. Tak Tomala zdobywał złoto igrzysk

Dawid Tomala w 2018 roku
Dawid Tomala w 2018 roku Źródło: Newspix.pl / Paweł Andrachiewicz / PressFocus
Dawid Tomala sensacyjnie zdobył złoto Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polak startujący w chodzie na 50 km finiszował kilkadziesiąt sekund przed rywalami, a w sieci pojawiło się już nagranie z końcówki wyścigu.

Złoty medal wywalczony przez Dawida Tomalę można określić mianem jednej z największych sensacji . Niespełna 32-letni zawodnik wprawdzie wywalczył niedawno mistrzostwo Polski w chodzie na 50 km, ale przed rywalizacją w Japonii nie był wymieniany wśród faworytów do miejsc na podium.

Emocjonujący finisz Tomali

Pochodzący z Tychów sportowiec rozegrał wyścig olimpijski po mistrzowsku. Polak od początku utrzymywał się w ścisłej czołówce, a po 30 kilometrach postanowił zaatakować. Ta akcja przyniosła efekt, ponieważ Tomala systematycznie powiększał przewagę. Na 10 km przed metą nasz reprezentant miał już około trzy minuty przewagi.

Tomala wprawdzie słabł z każdym metrem, ale wypracowana wcześniej przewaga pozwoliła mu na spokojne dokończenie wyścigu. Polak finiszował 36 sekund przed Jonathanem Hilbertem z Niemiec, dzięki czemu już kilkaset metrów przed linią mety mógł chwycić biało-czerwoną flagę i w geście triumfu zaprezentować ją na finiszu.

Ostatnie chwile wyścigu można obejrzeć w sieci za sprawą powtórki udostępnionej przez Eurosport. Wyczyn 32-latka komentował na żywo Robert Korzeniowski, który ma na swoim koncie trzy złota olimpijskie wywalczone w chodzie na 50 km.

twitterCzytaj też:
Tokio 2020. Dawid Tomala sprawił niespodziankę. Kim jest sensacyjny mistrz olimpijski?