Hit PlusLigi nie zawiódł. Pięć setów w meczu Projektu Warszawa z Jastrzębskim Węglem

Hit PlusLigi nie zawiódł. Pięć setów w meczu Projektu Warszawa z Jastrzębskim Węglem

Mecz Projektu Warszawa z Jastrzębskim Węglem
Mecz Projektu Warszawa z Jastrzębskim Węglem Źródło: Newspix.pl / Anna Klepaczko/ FOTOPYK
Mecz Projektu Warszawa z Jastrzębskim Węglem był zapowiadany jako najciekawsze spotkanie trzeciej kolejki PlusLigi. W meczu rozgrywanym na warszawskim Torwarze emocji nie brakowało, a kibice byli świadkami pięciu setów. Ostatecznie górą byli siatkarze ze stolicy.

Do spotkania rozgrywanego na Torwarze siatkarze Projektu Warszawa i Jastrzębskiego Węgla przystępowali z kompletem punktów. Obie ekipy wygrały już po dwa mecze, a ich bezpośrednie starcie było zapowiadane jako hit trzeciej kolejki PlusLigi.

Pierwszy set dla Jastrzębia

Początek spotkania był wyrównany, a wynik otworzył Stephen Boyer atakiem z prawego skrzydła. Gospodarze odpowiedzieli kiwką w wykonaniu Jaa Blankenaua, a gra dalej toczyła się punkt za punkt. Jako pierwsi trzypunktową przewagę wypracowali mistrzowie Polski, którzy w pewnym momencie prowadzili 10:7. Po autowym ataku Dusana Petkovicia było już 16:12 dla Jastrzębskiego Węgla.

Podopieczni Andrei Anastasiego broni nie składali, ale nawet dobre ataki Andrzeja Wrony ze środka czy kończone akcje przez Igora Grobelnego i Michała Superlaka nie pomogły im w odrabianiu strat. Mistrzowie Polski pierwszą partię wygrali 25:20 i objęli prowadzenie w całym spotkaniu.

Projekt nie składał broni

Początek drugiej partii również należał do gości, którzy punktowali m.in. dzięki za sprawą dobrze dysponowanego Boyera. Siatkarze Projektu popełniali błędy w przyjęciu, a po autowym ataku Piotra Nowakowskiego było 4:2 dla mistrzów Polski. Mylił się także Petković, co pozwoliło rywalom utrzymać przewagę, która po kilkunastu akcjach wynosiła trzy „oczka” (8:5).

Oprócz Boyera w ekipie Jastrzębia dobrze spisywał się Tomasz Fornal, który swoimi atakami sprawiał problemy rywalom. Ci w pewnym momencie po kilku punktowych akcjach doprowadzili do stanu 15:15, a po ataku Bartosza Kwolka prowadzili 16:15. Druga część seta była wyrównana, ale na parkiecie coraz bardziej odznaczała się przewaga Projektu. Gospodarze ostatecznie wygrali partię 25:21 i doprowadzili do remisu w całym spotkaniu.

Zwrot akcji w trzeciej partii

Siatkarze Projektu wyraźnie podbudowani zwycięstwem w secie trzecią partię wygrali od wygrania dwóch pierwszych akcji. Po atakach Wrony, Grobelnego i Petkovicia oraz dobrej postawy ich kolegów z drużyny było już 7:3 dla zawodników Anastasiego. Gospodarze na początku seta wyraźnie spisywali się lepiej niż ich rywale, jednak mistrzom Polski i tak udało się poprawić grę w kilku elementach i doprowadzić do remisu przy stanie 13:13.

Odrobienie strat w wykonaniu Jastrzębskiego Węgla okazało się punktem przełomowym tej partii. Goście najpierw wyszli na prowadzenie, a później po asie serwisowym Gladyra oraz atakach Clevenota i Boyera systematycznie powiększali przewagę. Partię wygrali 25:19.

Zdecydował tie-break

Podobnie jak w poprzednich setach, emocji nie brakowało także w czwartej partii. Chociaż po skutecznym bloku Grobelnego Projekt prowadził już 6:3, to goście po kilku akcjach i tak objęli prowadzenie na 8:7. Mniej więcej na półmetku rywalizacji górą byli jednak gospodarze (16:15). Emocji nie zabrakło w końcówce partii, która była grana na przewagi i zakończyła się wygraną 32:30 Projektu, który tym samym doprowadził do tie-breaka.

W tie-breaku rywalizacja również toczyła się punkt za punkt i obie drużyny miały problem z odskoczeniem na dwa „oczka” przewagi. Grę nerwów ostatecznie wygrali zawodnicy prowadzeni przez Anastasiego, którzy wygrali piątą partię 22:20 i całe spotkanie 3:2.